www.oipip.czest.pl

OKRĘGOWA IZBA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH W CZĘSTOCHOWIE

District Chamber of Nurses and Midwives in Częstochowa, Poland

 

42-200 Częstochowa, ul. Pułaskiego 25, IV piętro

Województwo Śląskie, Polska

 

Millennium Bank: 82 1160 2202 0000 0001 2869 0101

z galerii zdjęć:

 

 

INTER 2018/10/31 14:01 

Nowoczesne rozwiązania technologiczne
we współpracy INTER z Okręgową Izbą
Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie - prezentacja.


news_3015_oipipdirectczestochowa.ppt
  • Podstrona 1 z 1
  • 1

 

 

 

 

« Powrót
'Znam rekomendacje PTN AIDS. Zalecam test na HIV' - materiały kampanijne 2014/04/30 09:39 

 

Szanowni Państwo,

 

uprzejmie przypominamy, że Krajowe Centrum ds. AIDS, agenda Ministra Zdrowia, w roku 2014 kontynuuje realizację kampanii informacyjnej Znam rekomendacje PTN AIDS. Zalecam test na HIV, która jest skierowana bezpośrednio do środowiska medycznego
(w szczególności do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lekarzy ginekologów oraz pielęgniarek i położnych).

 

Celem naszych działań jest upowszechnienie wśród środowisk medycznych wiedzy na temat wczesnej diagnostyki zakażenia HIV, która przyczynia się do ograniczenia liczby nowych zakażeń i pozwala w odpowiednim czasie rozpocząć terapię antyretrowirusową (ARV). Kampania przypomina o konieczności rozważenia zlecenia pacjentowi testu w kierunku HIV. Celem przekazu informacyjnego jest również popularyzacja aktualnych rekomendacji Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS (PTN AIDS) w zakresie testowania w kierunku HIV, a w szczególności wskazań klinicznych do wykonania badania na obecność wirusa.

 

Obecnie często obserwuje się późną wykrywalność  HIV, nawet w fazie AIDS, podczas gdy prawidłowe rozpoznanie zakażenia nie wiąże się ze skomplikowanymi badaniami, ale opiera się przede wszystkim na przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentem. Dlatego też hasło kampanii brzmi: Znam rekomendacje PTN AIDS. Zalecam test na HIV. Kampanię tę objęli honorowym patronatem: Minister Zdrowia, Prezes Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS, Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego i Konsultant Krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej.

 

Problem HIV/AIDS wciąż jest aktualny, ponieważ liczba zakażeń HIV w Polsce systematycznie wzrasta. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, od 1985 r. do końca lutego 2014 r. wykryto w Polsce 17 693 zakażeń HIV, jednak szacuje się, że  co druga osoba żyjąca z HIV nie wie, że jest zakażona i może nieświadomie zakażać innych. Wbrew obiegowej opinii na ryzyko zakażenia HIV narażeni mogą być wszyscy – bez względu na wiek, płeć, orientację seksualną, religię i rasę.

 

W załączeniu przesyłamy banery internetowe kampanii z prośbą o zamieszczenie ich na Państwa stronie internetowej. Uważamy, że rola pielęgniarek i położnych w opiece medycznej jest nie do przecenienia. Podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych mają znacznie więcej okazji do rozmowy z pacjentami, którzy często właśnie do nich zwracają się z pytaniami i proszą o wyjaśnienie tego, co mówił lekarz, który często nie ma czasu, by wytłumaczyć dokładnie swoje decyzje. Dlatego właśnie zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym.

 

Wersje elektroniczne wszystkich materiałów kampanijnych (broszur, ulotek, plakatów) są dostępne na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS. Przez stronę www.aids.gov.pl (zakładka publikacje) można również zamówić nieodpłatne materiały w formie drukowanej. Szczególnie interesujące mogą być dla Państwa wydawnictwa takie jak: broszura HIV/AIDS dla pielęgniarek i położnych (http://aids.gov.pl/?page=publikacje&act=a&id=184) oraz ulotka i plakat dotyczące postępowania po zawodowej ekspozycji na materiał potencjalnie zakaźny (HIV/HBV/HCV) (http://aids.gov.pl/?page=publikacje&act=a&id=187).

 

Zapraszamy do zapoznania się z założeniami kampanii i wszystkimi naszymi publikacjami, także tych dla pacjentów.

 

W razie pytań proszę o kontakt.

 

Z wyrazami szacunku

____________

Iwona Gąsior

 

Główny specjalista

Dział Promocji Zdrowia

-

Krajowe Centrum ds. AIDS

ul. Samsonowska 1

02-829 Warszawa

tel.: (22) 331-77-82

fax: (22) 331-77-76

www.aids.gov.pl


baner 1
baner 2

OKRĘGOWA IZBA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH W CZĘSTOCHOWIE
www.oipip.czest.pl © Copyright OIPIP 2012
Wykonanie strony internetowej: RevolWEB, IDHosting     Zaloguj się