Prawo wykonywania zawodu
Konferencje
Szkolenia
Kursy
in Częstochowa, Poland
42-200 Częstochowa,
ul. Pułaskiego 25, IV piętro
Województwo Śląskie, Polska
Millenium Bank:
82 1160 2202 0000 0001 2869 0101
Biuletyn informacyjny
Ośrodek szkoleniowy
Cолідарні з Україною – Solidarni z Ukrainą
Zaproszenie do udziału w badaniu ankietowym
Szanowni Państwo,
Zachowania samobójcze (tzn. myśli samobójcze, próby samobójcze, samobójstwa) są poważnym problemem w naszym kraju. Każdego roku w Polsce śmiercią samobójczą ginie więcej osób niż w wypadkach komunikacyjnych. Podejmowanie działań przez instytucje rządowe, samorządowe, pozarządowe, służby publiczne oraz wszystkich ludzi dobrej woli jest koniecznością, zwłaszcza w sytuacji, w której badania pokazują pogorszenie stanu zdrowia psychicznego Polaków, do czego przyczynia się m.in. pandemia COVID-19, wojna na Ukrainie, postępujące zmiany klimatyczne i ryzyko kryzysu gospodarczego, co może przełożyć się na dodatkowy wzrost wskaźników samobójstw. Szansę na ograniczenia skali zjawiska stwarza, podjęty po raz pierwszy w Polsce, Program Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym, realizowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, finansowany przez Ministra Zdrowia.
Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie informuje, że zajęcia teoretyczne oraz praktyczne bezpłatnego kursu specjalistycznego Wywiad i badanie fizykalne realizowanego w ramach projektu Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020 (PO WER 2014-2020) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, numer POWR.07.01.00-00-0004/22 będą odbywały się w SPZOZ Lubliniec.
Informacje dotyczące terminu rozpoczęcia kursu dostarczane będą na bieżąco.
Zalecenia Ministra Zdrowia i
Konsultanta Krajowego w dziedzinie choroby zakaźne dotyczące realizacji
szczepień przeciw ospie małpiej w grupie osób narażonych.
Uprzejmie informujemy, iż uruchomiony został projekt ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Pilotażowy program szkolenia specjalizacyjnego dla ratowników medycznych i pielęgniarek oraz fizjoterapeutów – chirurgiczna asysta lekarza”. Program ma na celu dofinansowanie szkolenia specjalizacyjnego w tej dziedzinie.
Uczestnikowi szkolenia specjalizacyjnego wypłacona zostanie rekompensata w wysokości 5800 zł miesięcznie za zawieszenie aktywności zawodowej na czas realizacji staży i kursów w ramach projektu.
„Zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U 2021 poz.955)
oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 września 2020r. (Dz.U. 2020 poz. 2062 z późn.zm.)
w sprawie Programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2021, wszystkie praktyki zawodowe
mają obowiązek złożenia sprawozdań statystycznych będących we właściwości Ministra Zdrowia.
Dlatego też przypominamy o wywiązaniu się z obowiązku i zachęcamy do złożenia sprawozdań w Systemie
Statystyki w Ochronie Zdrowia. Kontakt do administratorów obsługujących sprawozdawczość na danym
terenie, oraz wszystkie niezbędne informacje związane z dostępem do Systemu jak i samymi
sprawozdaniami znajdują się na stronie www.cez.gov.pl w zakładce „Projekty/Statystyka”. Dostęp do
Systemu znajduje się na stronie: https://ssoz.ezdrowie.gov.pl .”
22 stycznia ustanowiono DNIEM KOBIET W CHIRURGII. Obchodzimy również pierwsze urodziny Fundacji Kobiety w chirurgii.
Po wiecej materiałów i zdjęć dotyczących wydarzenia oraz Fundacji zapraszamy do dysku google:
https://drive.google.com/drive/folders/1O4yrcmvhIio4w6opHc1H63NUkmb1S85q?usp=sharing
Laureatką szóstej polskiej edycji konkursu QSNA jest Julia Osiecka, studentka pielęgniarstwa na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zwycięski pomysł to „Powrót do młodych lat”. Laureatka proponuje wykorzystanie technologii VR (wirtualnej rzeczywistości) do przedstawienia i doświadczenia aktywności, które seniorzy wykonywali, będąc osobami młodymi i w sile wieku. Według Julii Osieckiej należałoby wprowadzić seniorów w świat wirtualnej rzeczywistości, jednocześnie obserwując ich zachowania. Laureatka chciałaby odkryć, jak wykorzystanie VR wpływa na kondycję psychoruchową pacjenta i jak może poprawić jakość jego zdrowia. Chciałaby też, aby jej projekt przyniósł osobom starszym i cierpiącym na demencję przede wszystkim radość i poczucie, że nie są oni zapomniani w społeczeństwie.
Szanowni Państwo!
zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o rozpowszechnienie poniższej ankiety dotyczącej aktualnej sytuacji zdrowotnej polskich migreników. Celem naszego badania - pierwszego tak szeroko prowadzonego w Polsce - jest pokazanie z jakimi problemami i trudnościami zmagają się codziennie osoby z migreną w Polsce.
Mamy nadzieję, że badanie to przyczyni się do poprawy jakości opieki nad chorymi i zwrócenia uwagi decydentów na problemy kilku milionów Polaków żyjących z migreną. Wierzymy w to, że wyniki dadzą lekarzom argumenty w walce o poprawę opieki nad osobami z migreną w Polsce. Dlatego każdy głos jest bardzo ważny! Prosimy Państwa o rozpowszechnienie wśród pacjentów i jeśli macie wśród swojej rodziny, znajomych, przyjaciół osoby chorujące na migrenę - udostępnianie i rozpowszechnianie tej informacji.
Badanie jest prowadzone pod auspicjami Kliniki Neurologii we Wrocławiu.
Czas wypełnienia ankiety to około 15 minut.
link do ankiety:
Dziękujemy!
dr n. med. Marta Waliszewska-Prosół
dr hab. Sławomir Budrewicz, prof. UMW
Klinika Neurologii we Wrocławiu