Relacja z konferencji pn. „Epidemia Covid-19 Województwo Śląskie”, zorganizowanej przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

05 lipca 2023 10:24

30 czerwca 2023 r.  o godzinie 10:00 odbyła się konferencja pn. „Epidemia Covid-19 Województwo Śląskie, zorganizowana przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.  W konferencji uczestniczyło wielu znakomitych gości, w tym przedstawiciele izb lekarskich i pielęgniarskich z terenu województwa śląskiego. Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie w tym dniu reprezentował Skarbnik OR Andrzej Chrzęstek. Konferencja została zorganizowana w związku ze zniesieniem stanu zagrożenia epidemicznego od 1 lipca br. Spotkanie było  okazją do wspólnego podsumowania działań i złożenia podziękowań przez Wojewodę Śląskiego Jarosława Wieczorka osobom, instytucjom, jednostkom szpitalnym i wszystkim tym, którzy odpowiedzialni byli w różnym wymiarze za ochronę zdrowia - za włożony wysiłek i trud pracy w okresie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Podczas konferencji można było wysłuchać wystąpień zaproszonych gości oraz obejrzeć prezentację ŚOW NFZ pn.”Finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej związanej z COVID-19 w latach 2020-2023. Wysłuchaliśmy również podsumowań działań służb Wojewody Śląskiego , realizowanych przez szefów Wydziału Powiadamiania Ratunkowego, Wydziału Zdrowia, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie