Idą Święta 2023-12-15 20:46

W naszej Izbie też je widać. Stoi już pięknie wystrojona choinka.

Stroiki przyozdobiły nasze biurka i stoliki, a w dniu 13.12.2023 r. odbyło się spotkanie Wigilijne. O godzinie 14.00 w Restauracji Amaro de sa spotkali się przedstawiciele Okręgowej Rady, Rzecznik i Zastępcy Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, Okręgowej Komisji Rewizyjnej
i Okręgowego Sądu na spotkaniu wigilijnym.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: ks. Grzegorz Borowik, Danuta Łoniewska-Lichterowicz, Małgorzata Olszewska, Izabela Kaptacz, Monika Hada, Danuta Kryś. Po wspólnej modlitwie podzieliliśmy się tradycyjnie opłatkiem
 i przystąpiliśmy do spożywania tradycyjnych polskich potraw wigilijnych. Ciepła atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym. Próbowaliśmy kolędować, nie do końca nam to wyszło. W przyszłym roku na pewno będzie lepiej ze śpiewem. Była to chwila na wspólną rozmowę, zatrzymanie się i refleksję. Dziękuję wszystkim za przyjęcie zaproszenia i wspólne biesiadowanie. Chwile spędzone z Wami będę długo pamiętał.

Przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych

2023-12-16 20:33

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych  w Częstochowie Uchwałą Nr 3/VIII/04/2023 z dnia 13 grudnia 2023 r. w sprawie nadania imienia Sali konferencyjno-szkoleniowej przy Okręgowej Izbie Pielęgniarek w Częstochowie. Poniżej publikujemy życiorys Zofii Konderskiej z zasobów CAPP przy ZG PTP

Pielęgniarek i Położnych

Obradowała Okręgowa Rada 2023-12-15 20:19

W dniu 13 grudnia 2023 roku obradowała Okręgowa Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie.

O godz. 12.00 posiedzenie otworzył Przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie. Po zakończeniu spraw proceduralnych w trakcie spotkania podjęto Uchwały w sprawie:

- zwołania Okręgowego Zjazdu i powołania komitetu organizacyjnego II Okręgowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji. Zjazd zwołano na dzień 20 marca 2024 r. na godzinę 9.00.

- zarezerwowania kwoty 6. 000 zł w Budżecie na rok 2024 r. jako rezerwy na pokrycie działań związanych ze Śląskim Forum Zawodów Zaufania Publicznego.

- w sprawie nadania imienia Sali Konferencyjno-szkoleniowej przy OIPiP w Częstochowie. Patronką Sali została wybrana Zofia Konecka.

Ponadto Przewodnicząca Aneta Stawicka przedstawiła Protokół kontroli Okręgowej Komisji Rewizyjnej za III kwartały 2023 r.

Skarbnik Andrzej Chrzęstek poinformował Okręgową Radę o wpływach i wydatkach za 9 miesięcy 2023 r.

Okręgowa Rada przyjęcie Kalendarium posiedzeń OR i Prezydium OR na rok 2024.

Wychodząc naprzeciw informacjom spływającym do Biura Przewodniczący przekazał informacje o planowanych odchodach Dnia Pielęgniarki i Dzień Położnej w 2024 roku. Planuje się min.:

- 12 maja Msza Św. w Poczesnej i piknik,

- 17,18,19 maja 100 Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Ochrony Zdrowia na Jasną Górę

- 25 maja bieg promujący pielęgniarstwo i położnictwo

- około 6 września 2024 r. uroczystości w Filharmonii.

Wszystkie te wydarzenia wymagają nakładów finansowych i ich konkretyzacja nastąpi po uchwaleniu budżetu.

Obszerną relację z prac Ośrodka szkoleniowego przedstawiła Izabela Bem. Były to informacje na temat realizacji projektu.

Możemy odtrąbić sukces. 2023-12-07 07:08

Możemy odtrąbić sukces

W zeszły piątek zakończyliśmy remont i wyposażanie Sali konferencyjno-szkoleniowej na IV piętrze. Wykonaliśmy ciężką pracę, aby poprawić warunki naszych spotkań i szkoleń. Kiedy zaczynaliśmy remont 1 sierpnia br. nie zdawałem sobie sprawy z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Szereg zapytań ofertowych, które były dla nas nowością pozwoliły zaoszczędzić nam spore pieniądze. Żyliśmy każdym szczegółem jaki był do zrobienia i cieszyliśmy się jak dzieci z każdego detalu który został wykonany. Były też chwile zwątpienia i nieprzespanych przeze mnie nocy, kiedy żadna firma nie odpowiedziała na naszą ofertę. Ale szliśmy dalej. Krok po kroku z niewielką obsuwką czasową.
I dzisiaj kiedy patrzę na naszą salę chętnie nie wychodziłbym z niej. Cieszę się, że wspólnie
z Okręgową Radą i pracownikami Biura udało się dla Naszej Izby pozyskać Salę na miarę XXI wieku. Dla mnie to taki tegoroczny i Mikołaj i Gwiazdka razem wzięte. Dziękuję osobom, które przyczyniły się do takiego pięknego efektu końcowego, za pracę, cierpliwość, wiarę w osiągnięcie celu i wsparcie.

Popatrzcie na galerię zdjęć z poszczególnych etapów budowy.