WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI KSZTAŁCĄCYMI PIELĘGNIARKI

31 października 2023 09:13

Dzisiaj zakończyliśmy rozmowy wstępne z Uczelniami kształcącymi pielęgniarki na terenie działania Okręgowej Izby w Częstochowie.

Jestem podbudowany, pozytywnie naładowany energią do działania i zmotywowany do dalszej pracy w tym obszarze.
Każde spotkanie z Władzami Uczelni to lekcja z której wyciągnąłem wnioski w celu realizacji Naszych Izbowych zamierzeń, które w ocenie Władz Uczelni uzyskały akceptację. Powiem więcej. Mam wrażenie, że oczekiwania były większe, ale to dopiero początek naszej kadencji (choć mija już 7 miesiąc).

Gdybym syntetycznie miał podsumować rozmowy z Uczelniami to powiem tak. Mamy sprzymierzeńców i pomoc w realizacji planów kształcenia przeddyplomowego, ale i podyplomowego pielęgniarek i położnych. Pomysł ze stypendium prac badawczych uzyskał akceptację Władz wszystkich Uczelni – to na początek. Ponadto otrzymałem zapewnienie o szeroko pojętej współpracy w zakresie konferencji i badań naukowych. Wszystkie te słowa zapisały się w mojej pamięci. Padły już konkretne tematy konferencji, spotkań, czy seminariów. Mamy wstępnie rozpoznane potrzeby.

Zaczynamy realizować plany. Na początek porozumienia, wyznaczenie kierunków, Wasza pomoc w realizacji i…. sukces. Który jest na wyciągnięcie ręki przy mobilizacji Nas wszystkich.

Blachownia, dnia 30 października 2023 r, godz. 23.04