Szkolenie z zakresu położnictwa.

30 kwietnia 2024 17:09

Koleżanki Położne

Realizując nasze wspólne ustalenia w dniach 17 i 18 czerwca 2024 r. organizujemy szkolenie z zakresu położnictwa. Szkolenie jest dwudniowe prowadzone przez 2 osoby. Wykładowcami są położne z Lublina, Panie Edyta Barszcz i Karolina Rudzka. Są to położne z dużym doświadczeniem zawodowym i  dydaktycznym. Szkolenie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona ponieważ szkolenie ma charakter warsztatowy. Dla równego traktowania podzieliliśmy miejsca według schematu:

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie – 8, Szpital w Myszkowie – 4, Szpital w Blachowni – 4, Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie – 4.

Proszę o złożenie gotowości do podjęcia szkolenia u swoich Położnych Oddziałowych.

Program szkolenia:

17.06.2024 r.

Pozycje wertykalne'

1.Ogólnie o pozycjach wertykalnych.

2. Przegląd poszczególnych pozycji porodowych.

3. Ćwiczenia w parach.

4. Pozycje wspomagające postęp porodu i rotację dziecka w kanale rodnym – teoria + praktyka.

18.06.2024 r.

Wpływ sposobu prowadzenia II okresu porodu na obrażenia kanału rodnego”

1.Omówienie II okresu porodu.

2.Jak wspierać Rodzącą w II okresie porodu?

3.Konsekwencje przedwczesnego parcia.

4.Dystocja barkowa.

5.Oddech w porodzie- ćwiczenia + teoria.

6.Ochrona krocza.

7.Nacięcie krocza czy samoistne pęknięcie?

8.Subtelne położnictwo.

9. Ciekawostki położnicze.

Każdy uczestnik otrzymuje materiały, certyfikat uczestnictwa w szkoleniu dokształcającym oraz upominek. Na szkolenie proszę o założenie wygodnego stroju, komfortowego do ćwiczeń w parach (najlepiej bez butów).

Zapisy w Ośrodku Szkoleniowym pod numerem telefonu 519-862-186 będą realizowane na podstawie zgłoszenia dokonanego przez Pielęgniarki Oddziałowe do dnia 12 maja 2024 r.

Szkolenie jest drogie. Każda osoba musi potwierdzić swój udział.

W przypadku rezygnacji z Kursu po potwierdzeniu rezygnująca pokrywa koszty w wysokości 1200 zł.