Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
« Powrót

100. Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę

20 maja 2024 16:40

19 maja 2024 r.

100. Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę

 O godzinie 11 przed jasnogórskim szczytem została odprawiona Masz Św. w intencji pracowników ochrony zdrowia w ramach 100. Pielgrzymki środowisk medycznych na Jasną Górę. Liturgii przewodniczył abp Józef Górzyński metropolita warmiński. Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie reprezentowała liczna grupa jej członków. Na uroczystość  wystawiliśmy Poczet Sztandarowy OIPiP w Częstochowie w składzie: chorąży- Marek Haberka, pielęgniarki- Agnieszka Stanek, Agata Fikus. W uzupełnieniu Pocztu Sztandarowego Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych uczestniczyli: chorąży Łukasz Grajcar i asysta położna Natalia Kowalik. Akt Zawierzenia odczytał pracownik Szpitala Klinicznego z Olsztyna. Uroczyście poświęcono Sztandar Stowarzyszenia Katolickiego.

Przyszłoroczna pielgrzymka organizowana jest przez Archidiecezję Łódzką, której przedstawiciele przyjęli na rok relikwie. Termin Pielgrzymki wyznaczono na 17-18 maja 2025 r. Częstochowa zaprasza koleżanki i kolegów z okręgowych izb. Służymy radą i wsparciem.

Proszę o obejrzenie obszernej fotorelacji z wydarzenia. Wiele zdjęć otrzymaliśmy na nasze prywatne telefony od osób, które uczestniczyły w liturgii.     

 

Tomasz Czech  
Przewodniczący Okręgowej Rady