II FORUM LECZENIA RAN PRZEWLEKŁYCH

17 stycznia 2024 07:14

16 stycznia o godz. 14:00 odbyło się II Forum leczenia ran przewlekłych. To kontynuacja zgłębiania wiedzy i umiejętności oraz wymiany doświadczeń w leczeniu ran. Audytorium zostało podzielone na dwie grupy. Jedna uczestniczyła w warsztatach opracowania ran i zakładania opatrunków specjalistycznych. Druga szkoliła się w żywieniu dojelitowym podczas leczenia ran.

Następnie grupy wymieniły się. Warsztatowa formuła spotkania została pochwalona przez uczestników. Ale była jeszcze jedna niespodzianka tego spotkania. Dzień przed Forum zadzwoniła do mnie koleżanka Barbara Dłubała z zapytaniem: Czy może zaprezentować wyniki własnych obserwacji       i doświadczeń w leczeniu ran przewlekłych? No uskrzydliło mnie to. Poprosiłem Basię                     o przygotowanie prezentacji i przedstawienie podczas szkolenia. Basiu dziękuję Ci za odwagę                    i przełamanie się. Wypadłaś bardzo dobrze o czym świadczyła cisza podczas twojego wystąpienia. Zachęcam innych do dzielenia się doświadczeniami podczas naszych szkoleń. Po to je robimy, żeby się wymieniać spostrzeżeniami.

Już dziś mogę powiedzieć, że tematem przewodnim III Forum leczenia ran przewlekłych będzie terapia podciśnieniowa. Również w formie zajęć warsztatowych.

Na koniec muszę się trochę pożalić. Na Forum nie przyszło 5 osób, które potwierdziły obecność  dzień wcześniej. Nie chcę tego komentować, bo nie ma tu czego komentować. Szkolenie było bezpłatne dla uczestników. To brak szacunku do Izby i pozostałych pielęgniarek i pielęgniarzy, którym odmówiliśmy uczestniczenia w spotkaniu z powodu braku miejsc.  To kolejna taka sytuacja, która mnie boli. Razem z pracownikami Biura staram się zrealizować każde szkolenie jakie chcecie. Często takie, które przez Ośrodek szkoleniowy do tej pory nigdy nie były realizowane. My jednak podejmujemy ten wysiłek. Tym dotkliwiej odczuwam przejawy lekceważenia przez nieobecności na szkoleniach. Nie róbcie tak. Każdemu może coś wypaść. Życie. W takim przypadku wystarczy nas powiadomić, a my na to miejsce zaprosimy osobę z listy rezerwowej i wszystko będzie  w porządku. Pamiętajcie o tym.

Poniżej fotorelacja z dzisiejszego spotkania.