Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
« Powrót

Nasza delegacja w Łodzi

18 marca 2024 16:39

Na zaproszenie Kurii Metropolitalnej w Łodzi częstochowskie pielęgniarki i położne uczestniczyły w uroczystościach 50. rocznicy śmierci sługi bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Wydarzenie odbyło się 11 marca 2024 w Łodzi w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy pl. Kościelny 8.

Nasz Samorząd reprezentowały: Jolanta Garus – Kmieć, Danuta Gosławska, Joanna Paruzel, Zuzanna Kowalczyk, Natalia Sykuła, Anna Żerkowska, Weronika Bajor i emerytowana położna Irena Matysiak.

Uroczystość kończy prace Komisji ds. beatyfikacji Stanisławy Leszczyńskiej w Polsce. Teraz dokumenty zebrane i spisane w formie świadectw, opieczętowane zostaną przekazane do Stolicy Apostolskiej, gdzie rozpatruje go specjalna komisja. Kluczowymi momentami procesu są stwierdzenie heroiczności cnót Sługi Bożego oraz kanoniczne stwierdzenie, że za jego wstawiennictwem dokonał się co najmniej jeden cud. Brane są pod uwagę jedynie cuda, które miały miejsce po śmierci kandydata na ołtarze.

Dziękuję delegacji za udział w uroczystościach. Szczególne podziękowanie kieruję do sztandarowej i asysty Pocztu Sztandarowego Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie za udział w wydarzeniu.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

 

Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady