Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
« Powrót

Obchody naszych świąt zawodowych – Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Międzynarodowego Dnia Położnej.

12 maja 2024 20:26

12 maja 2024 r.

 

Od dzisiaj zaczynamy obchody naszych świąt zawodowych – Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Międzynarodowego Dnia Położnej. Jako pierwsze wydarzenie została odprawiona Msza Święta w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej w którym są złożone relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej. We Mszy Św. uczestniczyli: przedstawiciele Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, OIPiP w Katowicach, przedstawiciele samorządów terytorialnych Częstochowy i Poczesnej, mieszkańcy gminy Poczesna.

Cieszę się z licznego przybycia pielęgniarek i położnych częstochowskiej Izby. OIPiP w Częstochowie wystawiła Sztandar w składzie chorąży Paweł Owczarek w asyście położnej Jolanty Garus Kmieć i pielęgniarki Martyny Łyszczarz, podobnie jak Akcja Katolicka Parafii w Poczesnej. Szczególnie wzruszająca była Msza Święta koncelebrowana przez ks. Grzegorza Borowika i proboszcza parafii ks. Jarosława Sroki. Oprawę muzyczną zapewnił pan organista, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Poczesna oraz nasza koleżanka Dorota Kowalik. Modlitwę powszechną odczytała Dorota Orman. Na zakończenie został przez Halinę Synakiewicz odczytany Akt Zawierzenia autorstwa siostry Józefy ze Świętej Anny.

Po Mszy Św. obok kościoła zebraliśmy się na pikniku. Podczas poczęstunku mieliśmy czas na rozmowę. OIPiP wystawiła namiot z Monografią Izby, Kodeksami etyki zawodowej polskiej pielęgniarki i położnej. Najmłodsi uczestnicy otrzymali promocyjne balony, lizaki i krówki.
Pani Hanna Paszko autorka książki „Haneczka Wspaniała” rozdawała autografy. Pogoda nam dopisała, atmosfera była wyśmienita. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się zorganizowania tak pięknego wydarzenia.  Dziękuję pracownikom Biura OIPiP za przyjście do pracy w niedzielę
 i obecność podczas pikniku.

Ksiądz proboszcz już dzisiaj zaprosił nas na Mszę w intencji pielęgniarek za rok. Dziękuję za  zaproszenie.

Pamiętajcie o kolejnym ewencie 25 maja 2024 r. na Promenadzie. Będzie to marszobieg promujący nasze zawody. O nich będę pisał po ustaleniu wszelkich szczegółów.  Zapraszam do obejrzenia obszernej fotorelacji.

 

Tomasz Czech                                                                                                                                 
Przewodniczący Okręgowej Rady