Uroczyste czepkowanie w UJD w Częstochowie

26 czerwca 2024 16:57

25 czerwca 2024 r. miałem zaszczyt reprezentować Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie na uroczystości czepkowania studentów Wydziału pielęgniarstwa Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Gala połączona była z Konferencją pn. Współczesne problemy pielęgniarstwa. Wzruszającym i centralnym momentem był akt nałożenia białych czepków studentom. Wszyscy ubrani byli w jednakowe granatowe stroje co podkreślało odświętny charakter spotkania. Panowie zamiast czepków otrzymali przypinkę symbolicznego czepka. Dostojności i powagi chwili dodało odśpiewanie najpiękniejszej w świecie kantyleny czyli Hymnu Pielęgniarskiego. Po akcie czepkowania studenci złożyli Ślubowanie. Następnie rozpoczęła się Konferencja. Szeroko potraktowane zagadnienia z holistycznej opieki nad pacjentami przedstawiali wykładowcy Uczelni.

Dziękuję  za zaproszenie Okręgowej Rady na uroczystość. Gratuluję koleżankom i kolegom wejścia w kolejny etap kształcenia przed dyplomowego. Czekam na was w Izbie po zakończeniu studiów. Zachęcam do korzystania ze zbiorowych form kształcenia oferowanych przez nas. Pomysłodawcom dziękuję za włożony wysiłek organizacyjny.

Zachęcam do obejrzenia fotorelacji z Uroczystości.

Przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych

w Częstochowie