22 października 2024 r.
W trosce o godność i jakość życia
Znacie to zdanie. To temat przewodni naszej częstochowskiej Konferencji naukowo-szkoleniowej organizowanej w ramach Jurajskiego Dnia Opieki Długoterminowej.
Organizujemy szkolenie z wielkim rozmachem ponieważ wśród wykładowców i panelistów znaleźli się najwybitniejsi specjaliści w tej dziedzinie medycyny od gór po Morze Bałtyckie przez Toruń, Katowice, Oborniki Śląskie czy Lublin. Zaproszenia przyjęli wszyscy zaproszeni goście. Przyjazd do Częstochowy potwierdzili pracodawcy podmiotów pielęgniarskich realizujących świadczenia z zakresu opieki długoterminowej. Akademia Polonijna szykuje już Aulę na nasze spotkanie. Sponsorzy są w kontakcie z nami i chcą Państwu zaprezentować swoje najnowsze produkty, które na pewno pomogą w pracy z pacjentami. Prezenty czekają na uczestników, identyfikatory drukują się.
Wszystko jest prawie gotowe tylko......
Wchodzę dzisiaj na link rejestracyjny i zorientowałem się, że mamy dopiero połowę chętnych. A myślałem, że będziemy tworzyli listy rezerwowe ze względu na wysoki poziom poruszanych tematów. Dziwni mnie fakt, że nie chcecie skorzystać z bezpłatnej konferencji na terenie Częstochowy. Do tej pory po wiedzę musiałyście jeździć nawet w odległe miejsca Polski. Powiem szczerze, że duże zainteresowanie jest wśród koleżanek z ościennych Izb, za co im dziękuję. Zastanawiam się nad przyczynami takiego stanu. Wszystkich czytających ten wpis proszę o udostępnienie go na swoich kontach. Jeżeli potrzebujecie informacji proszę dzwońcie do mnie. Udostępniłem wam dwa prywatne swoje numery telefonów. Jeżeli nie wiecie jak się zalogować na Konferencję wykonajcie jeden telefon do mnie. Pomożemy czy nawet zrobimy to za was. Pamiętajcie – to jest nasze wspólne dzieło. Wysilmy się, żeby zostało w naszej pamięci na zawsze.
W załączeniu link do rejestracji i plakat.
https://forms.gle/K861bKrBvVGgvqbM9
Tomasz Czech
29 lutego 2024 r.
Rozpoczęliśmy kurs specjalistyczny - Dializoterapia
O godzinie 15 w Sali konferencyjno-szkoleniowej im. Zofii Konderskiej rozpoczął się kurs specjalistyczny pn. Dializoterapia.
Szkolimy grupę 25 pielęgniarek. Dziękuję Paniom, że zechciałyście z nami odbyć to szkolenie. Moja radość jest tym większa, że udało nam się zorganizować szkolenie na obszarze częstochowskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. To pierwszy taki kurs w całości organizowany przez nas.
Postaraliśmy się aby wszystkie zajęcia w tym staże odbywały się na terenie Częstochowy.
Życzę koleżankom powodzenia w nauce, wykorzystania w pracy zdobytych umiejętności i zakończenia szkolenia z najlepszymi wynikami.
Poniżej fotorelacja z rozpoczęcia kursu.
Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady
28 lutego 2024 r.
Dr n. med. Iwona Markiewicz konsultantem krajowymMinister zdrowia Izabela Leszczyna nominowała nową konsultant krajową w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej. Z dniem 27 lutego 2024 roku, na pięcioletnią kadencję, powołana została dr n. med. Iwona Markiewicz.
Gratuluję wyboru i cieszę się, że doceniono Pani wkład w rozwój tej dziedziny pielęgniarstwa i pielęgniarek. W imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie deklaruję współpracę i wszelkie wsparcie w realizacji zamierzonych celów. Proszę dzielić się z nami pomysłami i doświadczeniami. Będziemy wspomagali Panią w realizacji założonych celów. Jestem dumny i jeszcze raz winszuję.
To już drugi konsultant krajowy w dziedzinach pielęgniarstwa z naszej Izby.
Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady
28 lutego 2024 r.
W dniu dzisiejszym o godzinie 12 odbyło się 5 posiedzenie Okręgowej Rady Pielęgniarek
i Położnych w Częstochowie. W posiedzeniu uczestniczyli pełnomocnicy OR i Przewodnicząca Okręgowego Sądu. Przed rozpoczęciem obrad Przewodniczący oraz Wiceprzewodniczący Okręgowej Rady wręczyli kwiaty dr n. med. Iwonie Markiewicz z okazji nominacji na Konsultanta Krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej.
Okręgowa Rada zajęła się przygotowaniem dokumentów sprawozdań na II Okręgowy Zjazd sprawozdawczy Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji. Wśród wielu dokumentów dyskutowano, oceniano i Uchwalano:
- wykonanie Budżetu Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie za rok 2023
- złożono na Zjazd sprawozdanie z działalności merytorycznej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie za rok 2023
- zatwierdzono Sprawozdanie Finansowe za rok 2023,
- przyjęto założenia do projektu rocznego budżetu Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie na rok 2024,
- przyjęto plan pracy Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie i Prezydium Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie na rok 2024,
- przyjęto sprawozdania z działalności pełnomocników działających przy Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie,
- przyjęto sprawozdania z działalności komisji, zespołów, kół działających przy Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie.
Ponadto:
Zebranym przedstawiono Protokół Okręgowej Komisji Rewizyjnej po kontroli za rok 2023 r.
Uczestnikom spotkania zapoznano z ofertą szkoleniową Ośrodka szkoleniowego na rok 2024.
Okręgowa Rada podjęła Stanowisko nr 1 w sprawie dyżurów jednoosobowych (treść Stanowiska na stronie internetowej Izby).
Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady
W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej XXIV Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej im. dr n. med. Janiny Fetlińskiej „Aktywność fizyczna w prewencji i terapii chorób cywilizacyjnych”, która odbędzie się w formie stacjonarnej i ON-LINE w dniu 19 kwietnia 2024 roku. Miejsce konferencji: Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych PANS im. Ignacego Mościckiego, ul. Wojska Polskiego 51 06-400 Ciechanów. Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w organizowanym przez nas wydarzeniu i rozpowszechnienie informacji wśród Państwa pracowników dydaktycznych oraz studentów. W załączniku do tej wiadomości przesyłam komunikat oraz linki do logowania.
Z poważaniem
dr n. med. Ewa Wiśniewska
Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
Możemy odtrąbić sukces
W zeszły piątek zakończyliśmy remont i wyposażanie Sali konferencyjno-szkoleniowej na IV piętrze. Wykonaliśmy ciężką pracę, aby poprawić warunki naszych spotkań i szkoleń. Kiedy zaczynaliśmy remont 1 sierpnia br. nie zdawałem sobie sprawy z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Szereg zapytań ofertowych, które były dla nas nowością pozwoliły zaoszczędzić nam spore pieniądze. Żyliśmy każdym szczegółem jaki był do zrobienia i cieszyliśmy się jak dzieci z każdego detalu który został wykonany. Były też chwile zwątpienia i nieprzespanych przeze mnie nocy, kiedy żadna firma nie odpowiedziała na naszą ofertę. Ale szliśmy dalej. Krok po kroku z niewielką obsuwką czasową.
I dzisiaj kiedy patrzę na naszą salę chętnie nie wychodziłbym z niej. Cieszę się, że wspólnie
z Okręgową Radą i pracownikami Biura udało się dla Naszej Izby pozyskać Salę na miarę XXI wieku. Dla mnie to taki tegoroczny i Mikołaj i Gwiazdka razem wzięte. Dziękuję osobom, które przyczyniły się do takiego pięknego efektu końcowego, za pracę, cierpliwość, wiarę w osiągnięcie celu i wsparcie.
Popatrzcie na galerię zdjęć z poszczególnych etapów budowy.
Tomasz Czech
Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych informuje, iż w aktualnym stanie prawnym nie ma możliwości odliczenia składki członkowskiej z tytułu przynależności do samorządu pielęgniarek i położnych w rocznym rozliczeniu pit, dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej.
OPINIA w sprawie kwalifikacji i kompetencji wymaganych wobec pielęgniarek podających pacjentom leki przeciwnowotworowe
Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie.
- Podstrona 2 z 2
- 1
- 2