22 października 2024 r.
W trosce o godność i jakość życia
Znacie to zdanie. To temat przewodni naszej częstochowskiej Konferencji naukowo-szkoleniowej organizowanej w ramach Jurajskiego Dnia Opieki Długoterminowej.
Organizujemy szkolenie z wielkim rozmachem ponieważ wśród wykładowców i panelistów znaleźli się najwybitniejsi specjaliści w tej dziedzinie medycyny od gór po Morze Bałtyckie przez Toruń, Katowice, Oborniki Śląskie czy Lublin. Zaproszenia przyjęli wszyscy zaproszeni goście. Przyjazd do Częstochowy potwierdzili pracodawcy podmiotów pielęgniarskich realizujących świadczenia z zakresu opieki długoterminowej. Akademia Polonijna szykuje już Aulę na nasze spotkanie. Sponsorzy są w kontakcie z nami i chcą Państwu zaprezentować swoje najnowsze produkty, które na pewno pomogą w pracy z pacjentami. Prezenty czekają na uczestników, identyfikatory drukują się.
Wszystko jest prawie gotowe tylko......
Wchodzę dzisiaj na link rejestracyjny i zorientowałem się, że mamy dopiero połowę chętnych. A myślałem, że będziemy tworzyli listy rezerwowe ze względu na wysoki poziom poruszanych tematów. Dziwni mnie fakt, że nie chcecie skorzystać z bezpłatnej konferencji na terenie Częstochowy. Do tej pory po wiedzę musiałyście jeździć nawet w odległe miejsca Polski. Powiem szczerze, że duże zainteresowanie jest wśród koleżanek z ościennych Izb, za co im dziękuję. Zastanawiam się nad przyczynami takiego stanu. Wszystkich czytających ten wpis proszę o udostępnienie go na swoich kontach. Jeżeli potrzebujecie informacji proszę dzwońcie do mnie. Udostępniłem wam dwa prywatne swoje numery telefonów. Jeżeli nie wiecie jak się zalogować na Konferencję wykonajcie jeden telefon do mnie. Pomożemy czy nawet zrobimy to za was. Pamiętajcie – to jest nasze wspólne dzieło. Wysilmy się, żeby zostało w naszej pamięci na zawsze.
W załączeniu link do rejestracji i plakat.
https://forms.gle/K861bKrBvVGgvqbM9
Tomasz Czech
Pierwsza w tej kadencji i po kilku latach przerwy specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego. Dla mnie to chyba większa radość niż dla samych uczestników. 18 pielęgniarek zdecydowało się z nami odbyć szkolenie specjalizacyjne. Dziękuję, że doceniłyście nasze wysiłki. Wiem, że z taką kadrą dydaktyczną, pomocami naukowymi i waszym zapałem będzie to dobre szkolenie.
Czekam na następne osoby chętne do szkoleń. Nasze propozycje już są zamieszczone w SMK.
Poniżej fotorelacja z rozpoczęcia szkolenia.
Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady
Pracowicie
Po przyjęciu Protokołu z poprzednich posiedzeń Prezydium rozpatrzono wnioski w sprawie udzielenia pomocy finansowej z Funduszu Ratowania Życia, dofinansowania kształcenia podyplomowego i refundacji kosztów leczenia uzdrowiskowego.
Ponadto: stwierdzono prawa wykonywania zawodu oraz wpisu do rejestru prowadzonego przez Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie. Podjęto Uchwały w sprawie wisów i skreśleń do/w rejestru.
Dyskutowaliśmy na temat obchodów tegorocznych Dni pielęgniarki i położnej.
Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady
Dzisiaj w godzinach 15.00 – 17.00 w Sali Szkoleniowo - konferencyjnej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie im. Zofii Konderskiej odbyło się kolejne już ,,Seminarium z wypisywania recept jako uprawnienie nowoczesnej pielęgniarki”.
Promotorami seminarium były dr n. med. Iwona Markiewicz i mgr Agnieszka Zalas.
Seminarium poświęcone było wypisywaniu recept pro auctore i pro familia. Wykładowcy zwrócili uwagę na najczęstsze błędy przy wypisywaniu recept.
W spotkaniu uczestniczyło 10 osób. Wielu osobom udało się wystawić po raz pierwszy receptę elektronicznie. Wiele przyszło, żeby utrwalić umiejętności. Były też osoby, które dumnie podkreśliły, że wystawiły recepty dla członków rodziny w okresie okołoświątecznym przez co uratowały zdrowie członkom swoich rodzin. Przyszłyście ze swoimi laptopami, telefonami przygotowane. Dziękuję za poważne podejście do sprawy. Dla wahających się podaję informację, że kolejne edycje będą realizowane. Nie zawrócimy z tej drogi.
Szczególnie dziękuję członkom Komisji ds recept za pomysł i wzorową realizację.
Tomasz Czech
Przewodniczący Okregowej Rady
Specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego łączy w sobie zarówno obszar interny jak i pediatrii. Pielęgniarka rodzinna ma uprawnienia, by udzielać świadczeń zarówno pacjentom dorosłym, jak i dzieciom i z racji rozległości wiedzy jaką posiada, bardzo często możemy ją spotkać w gabinecie poz. Pielęgniarka rodzinna planuje i realizuje kompleksową opiekę pielęgniarską nad osobą, rodziną, społecznością w środowisku zamieszkania i obejmuje opieką zdrowych i chorych niezależnie od płci i wieku, z wyłączeniem noworodka i niemowlęcia do drugiego miesiąca życia oraz osoby niepełnosprawne. Wśród nich należy wymienić: udzielanie pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia i w nagłych zachorowaniach, w tym prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, podawanie leków różnymi drogami i technikami, zakładanie opatrunków na rany, odleżyny, oparzenia, cewnikowanie pęcherza u kobiet, płukanie pęcherza, wykonywanie wlewów/wlewek doodbytniczych, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych w stomiach, przetokach i ranach trudno gojących się, zdejmowanie szwów, wykonywanie inhalacji, ustalanie diety w żywieniu przewlekle chorych.
Wiele z Was pracuje w gabinetach poz czy szeroko rozumianej opiece środowiskowej. To właśnie dla Was jest ta specjalizacja. Zapraszam do skorzystania z naszej oferty. A jest ciekawa. Zapisy w SMK. W celu uzyskania informacji lub pomocy prosimy o kontakt pod numerem telefonu 519-862-186 w godzinach pracy Ośrodka Szkoleniowego.
Jestem do Waszej dyspozycji pod numerem 601-232-963. Dzwońcie.
Więcej informacji znajdziecie Państwo w Programie kursu https://ckppip.edu.pl/.../Specjalizacja-w-dz.-piel... lub pod numerem telefonu 519-862-186.
Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady
Chciałbym poinformować, że 29 lutego 2024 r. o godzinie 15:00 rozpocznie się kurs specjalistyczny pn. Dializoterapia.
Cieszę się tym bardziej, że udało nam się zorganizować szkolenie na obszarze częstochowskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Dawniej osoby, które chciały pracować w ośrodkach dializ kształciły się w okolicznych Izbach. Mam dobrą wiadomość. Wszystkie zajęcia i staże odbywają się na terenie Częstochowy. Może to też czas, aby przemyśleć czy któraś z koleżanek nie chce zmienić charakteru pracy na ośrodek dializ. To rzadka możliwość ukończenia takiego szkolenia ponieważ nie są często organizowane.
Celem szkolenia jest przygotowanie pielęgniarki do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki nad pacjentem leczonym hemodializą, dializą otrzewnową i technikami pokrewnymi. Kształcenie trwa 65 godzin dydaktycznych, w tym:
zajęcia teoretyczne – 75 godzin,
zajęcia praktyczne – 90 godzin.
Zapraszam do zapisywania się w systemie SMK. Więcej pod numerem telefonu 519862186
Szczególnie dziękuję koleżance Agacie Fikus za pomysł i zaangażowanie w realizację szkolenia
Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady
Kształcimy pielęgniarki, pielęgniarzy i położne na najwyższym poziomie
Rozpoczynamy kolejną specjalizację
Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie we współpracy z Komisją ds. kształcenia i doskonalenia zawodowego oraz dofinansowania kosztów kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych oraz Zespołem ds. pielęgniarstwa chirurgicznego i operacyjnego rozpoczyna rekrutację na szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego.
Celem szkolenia jest wyposażenie pielęgniarki i pielęgniarza w wiedzę i umiejętności do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego, pełnienia roli lidera i wdrażania do praktyki pielęgniarskiej zmian potwierdzonych dowodami naukowymi a także do oceny rozwoju własnego i członków zespołu pielęgniarskiego oraz uczestniczenia w projektowaniu i prowadzeniu kształcenia zawodowego oraz podyplomowego pielęgniarek i przedstawicieli innych zawodów medycznych.
Chciałbym zachęcić koleżanki i kolegów do odbycia szkolenia specjalizacyjnego w tej dziedzinie pielęgniarstwa.
Jako organizator Izba zapewnia doskonałą kadrę dydaktyczną. Zajęcia w trybie stacjonarnym. Posiadamy dobrze wyposażoną Bibliotekę i dostęp do Biblioteki elektronicznej i przede wszystkim doskonałe warunki i środki audiowizualne do odbycia wykładów. W toku kształcenia wykorzystany będzie fantom wysokiej wierności do symulowanych zajęć z zakresu badań fizykalnych i diagnostyki. To nowość w kształceniu w Naszej Izbie.
Nabór prowadzi Ośrodek Szkoleniowy pod numerem telefonu 519 862 186. Zapisy prowadzone są poprzez System Monitorowania Kształcenia (SMK) Jeżeli z zapisami macie problemy dzwońcie do nas. Jestem do Waszej dyspozycji pod numerem telefonu 601232963.
Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych
Miło mi poinformować koleżanki i kolegów, że w dniu dzisiejszym zakończyliśmy proces rozliczania projektu unijnego pod nazwą „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych
w ramach Działania 7.1 Oś priorytetowa VII Wsparcie REACT-EU dla obszaru zdrowia Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego”
BRAWO!
Chciałbym zachęcić koleżanki i kolegów do odbycia szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego. Jak się zorientowałem na terenie naszej Izby praktykuje niewiele osób z ukończoną specjalizacją z pielęgniarstwa rodzinnego. Stąd też propozycja dla osób pracujących w tej dziedzinie do rozpoczęcia szkolenia razem z nami.
Celem kształcenia jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania zadań zawodowych w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, realizacji świadczeń zdrowotnych zgodnie z posiadanymi kompetencjami specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, kierowania zespołem pracowników oraz prowadzenia badań naukowych.
Jako organizator Izba zapewnia doskonałą kadrę dydaktyczną. Wszystkie staże odbywają się na terenie Częstochowy. Posiadamy dobrze wyposażoną Bibliotekę i dostęp do Biblioteki elektronicznej i przede wszystkim doskonałe warunki i środki audiowizualne do odbycia wykładów. Nabór prowadzi Ośrodek Szkoleniowy pod numerem telefonu 519 862 186. Zapisy prowadzone są poprzez System Monitorowania Kształcenia (SMK) Jeżeli z zapisami macie problemy dzwońcie do nas. Jestem do Waszej dyspozycji pod numerem telefonu 601232963.
Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady
Możemy odtrąbić sukces
W zeszły piątek zakończyliśmy remont i wyposażanie Sali konferencyjno-szkoleniowej na IV piętrze. Wykonaliśmy ciężką pracę, aby poprawić warunki naszych spotkań i szkoleń. Kiedy zaczynaliśmy remont 1 sierpnia br. nie zdawałem sobie sprawy z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Szereg zapytań ofertowych, które były dla nas nowością pozwoliły zaoszczędzić nam spore pieniądze. Żyliśmy każdym szczegółem jaki był do zrobienia i cieszyliśmy się jak dzieci z każdego detalu który został wykonany. Były też chwile zwątpienia i nieprzespanych przeze mnie nocy, kiedy żadna firma nie odpowiedziała na naszą ofertę. Ale szliśmy dalej. Krok po kroku z niewielką obsuwką czasową.
I dzisiaj kiedy patrzę na naszą salę chętnie nie wychodziłbym z niej. Cieszę się, że wspólnie
z Okręgową Radą i pracownikami Biura udało się dla Naszej Izby pozyskać Salę na miarę XXI wieku. Dla mnie to taki tegoroczny i Mikołaj i Gwiazdka razem wzięte. Dziękuję osobom, które przyczyniły się do takiego pięknego efektu końcowego, za pracę, cierpliwość, wiarę w osiągnięcie celu i wsparcie.
Popatrzcie na galerię zdjęć z poszczególnych etapów budowy.
Tomasz Czech
Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych informuje, iż w aktualnym stanie prawnym nie ma możliwości odliczenia składki członkowskiej z tytułu przynależności do samorządu pielęgniarek i położnych w rocznym rozliczeniu pit, dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej.
OPINIA w sprawie kwalifikacji i kompetencji wymaganych wobec pielęgniarek podających pacjentom leki przeciwnowotworowe
Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie.
- Podstrona 2 z 2
- 1
- 2