Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
« »

Aktualności Okręgowej Izby Pięlegniarek i Położnych w Częstochowie

WIĘCEJ

Konferencje
Szkolenia
Kursy

WIĘCEJ
Uchwały Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji
WIĘCEJ

Biuletyn informacyjny

WIĘCEJ

Ośrodek szkoleniowy

WIĘCEJ

Komisja ds recept

WIĘCEJ
Kolejny kurs rozpoczęty! 2024-03-01 07:50

29 lutego 2024 r.

 Rozpoczęliśmy kurs specjalistyczny - Dializoterapia

 O godzinie 15 w Sali konferencyjno-szkoleniowej im. Zofii Konderskiej rozpoczął się kurs specjalistyczny pn. Dializoterapia.

Szkolimy grupę 25 pielęgniarek. Dziękuję Paniom, że zechciałyście z nami odbyć to szkolenie. Moja radość jest tym większa, że udało nam się zorganizować szkolenie na obszarze częstochowskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. To pierwszy taki kurs w całości organizowany przez nas.

Postaraliśmy się aby wszystkie zajęcia w tym staże odbywały się na terenie Częstochowy.

Życzę koleżankom powodzenia w nauce, wykorzystania w pracy zdobytych umiejętności                  i zakończenia szkolenia z najlepszymi wynikami.

Poniżej fotorelacja z rozpoczęcia kursu. 

 

 

Tomasz Czech

Przewodniczący Okręgowej Rady

Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej 2024-02-29 14:50

28 lutego 2024 r.

 Dr n. med. Iwona Markiewicz konsultantem krajowymMinister zdrowia Izabela Leszczyna nominowała nową konsultant krajową w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej. Z dniem 27 lutego 2024 roku, na pięcioletnią kadencję, powołana została dr n. med. Iwona Markiewicz.

Gratuluję wyboru i cieszę się, że doceniono Pani wkład w rozwój tej dziedziny pielęgniarstwa i pielęgniarek. W imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie deklaruję współpracę i wszelkie wsparcie w realizacji zamierzonych celów. Proszę dzielić się z nami pomysłami i doświadczeniami. Będziemy wspomagali Panią w realizacji  założonych celów. Jestem dumny i jeszcze raz winszuję.

To już drugi konsultant krajowy w dziedzinach pielęgniarstwa z naszej Izby.

 

Tomasz Czech

Przewodniczący Okręgowej Rady

 

 

Posiedzenie Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych 2024-02-29 12:53

28 lutego 2024 r.

 W dniu dzisiejszym o godzinie 12 odbyło się 5 posiedzenie Okręgowej Rady Pielęgniarek               
 i Położnych w Częstochowie. W posiedzeniu uczestniczyli pełnomocnicy OR i Przewodnicząca Okręgowego Sądu. Przed rozpoczęciem obrad Przewodniczący oraz Wiceprzewodniczący Okręgowej Rady wręczyli kwiaty dr n. med. Iwonie Markiewicz z okazji nominacji na Konsultanta Krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej.

Okręgowa Rada zajęła się przygotowaniem dokumentów sprawozdań na II Okręgowy Zjazd sprawozdawczy Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji. Wśród wielu dokumentów dyskutowano, oceniano i Uchwalano:

- wykonanie Budżetu Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie za rok 2023

- złożono na Zjazd sprawozdanie z działalności merytorycznej Okręgowej Rady Pielęgniarek                                 i Położnych w Częstochowie za rok 2023

- zatwierdzono Sprawozdanie Finansowe za rok 2023,

- przyjęto założenia do projektu rocznego budżetu Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych                                               w Częstochowie na rok 2024,

- przyjęto plan pracy Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie i Prezydium  Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie na rok 2024,

- przyjęto sprawozdania z działalności pełnomocników działających przy Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie,

- przyjęto sprawozdania z działalności komisji, zespołów, kół działających przy Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie.

Ponadto:

Zebranym przedstawiono Protokół Okręgowej Komisji Rewizyjnej po kontroli za rok 2023 r.                                

Uczestnikom spotkania zapoznano z ofertą szkoleniową Ośrodka szkoleniowego na rok 2024.

Okręgowa Rada podjęła Stanowisko nr 1 w sprawie dyżurów jednoosobowych (treść Stanowiska na stronie internetowej Izby).

 

Tomasz Czech

Przewodniczący Okręgowej Rady

Bezpłatna XXIV Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Aktywność fizyczna w prewencji i terapii chorób cywilizacyjnych”, stacjonarnie i ON-LINE 19 kwietnia 2024 r. 2024-02-26 17:31

W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej XXIV Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej im. dr n. med. Janiny Fetlińskiej „Aktywność fizyczna w prewencji i terapii chorób cywilizacyjnych”, która odbędzie się w formie stacjonarnej i ON-LINE w dniu 19 kwietnia 2024 roku. Miejsce konferencji: Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych PANS im. Ignacego Mościckiego, ul. Wojska Polskiego 51 06-400 Ciechanów. Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w organizowanym przez nas wydarzeniu i rozpowszechnienie informacji wśród Państwa pracowników dydaktycznych oraz studentów. W załączniku do tej wiadomości przesyłam komunikat oraz linki do logowania.

 

Z poważaniem

dr n. med. Ewa Wiśniewska

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie

< class="content_title ">Aktualności2
Możemy odtrąbić sukces. 2023-12-07 07:08

Możemy odtrąbić sukces

 

W zeszły piątek zakończyliśmy remont i wyposażanie Sali konferencyjno-szkoleniowej na IV piętrze. Wykonaliśmy ciężką pracę, aby poprawić warunki naszych spotkań i szkoleń. Kiedy zaczynaliśmy remont 1 sierpnia br. nie zdawałem sobie sprawy z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Szereg zapytań ofertowych, które były dla nas nowością pozwoliły zaoszczędzić nam spore pieniądze. Żyliśmy każdym szczegółem jaki był do zrobienia i cieszyliśmy się jak dzieci z każdego detalu który został wykonany. Były też chwile zwątpienia i nieprzespanych przeze mnie nocy, kiedy żadna firma nie odpowiedziała na naszą ofertę. Ale szliśmy dalej. Krok po kroku z niewielką obsuwką czasową.
I dzisiaj kiedy patrzę na naszą salę chętnie nie wychodziłbym z niej. Cieszę się, że wspólnie
z Okręgową Radą i pracownikami Biura udało się dla Naszej Izby pozyskać Salę na miarę XXI wieku. Dla mnie to taki tegoroczny i Mikołaj i Gwiazdka razem wzięte. Dziękuję osobom, które przyczyniły się do takiego pięknego efektu końcowego, za pracę, cierpliwość, wiarę w osiągnięcie celu i wsparcie.

Popatrzcie na galerię zdjęć z poszczególnych etapów budowy.

 

Tomasz Czech

 

2023-10-25 13:09

24 października 2023 r. w siedzibie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku przeprowadzono postępowanie konkursowe na stanowisko Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Wewnętrznego  z Pododdziałem Geriatrycznym Szpitala im. dr. Anki w Krzepicach.

Informacja w sprawie odliczenia składki członkowskiej 2023-02-09 06:57

 

 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych informuje, iż w aktualnym stanie prawnym nie ma możliwości odliczenia składki członkowskiej z tytułu przynależności do samorządu pielęgniarek i położnych w rocznym rozliczeniu pit, dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej. 

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie. 2023-02-11 10:12

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie.

  • Podstrona 2 z 2
  • 1
  • 2