Pierwsze posiedzenie Komisji ds współpracy z Uczelniami 2023-10-30 08:32

26 października 2023 r. o godzinie 13 w Sali szkoleniowo-konferencyjnej Izby odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji ds współpracy z Uczelniami.

Podczas posiedzenia przekazałem członkom Komisji informacje ze spotkań z dwoma Uczelniami i przekazałem termin spotkania z trzecią Uczelnią.

Członkowie Komisji rozdzielili zadania z terminem realizacji do 3 listopada 2023 r. Ustaliliśmy, że koniecznym jest opracowanie Regulaminu pracy Komisji. Cieszę się, że w tych ludziach jest zapał i chęć pracy.

Rada bardzo dobrze dobrała skład osobowy. Zdecydowanie są to to nasi lokalni i ponad lokalni liderzy w dziedzinach pielęgniarstwa.

I jeszcze jeden owoc tego spotkania. Koleżanki przekazały mi swoje uwagi na temat stworzenia w Częstochowie Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. Nawet w trakcie spotkania dzwoniły do członkiń PTP z zapytaniami jak to zrobić. mamy wskazówki. Zbieramy grupę inicjatywną.

Już jest pokaźna. Dziękuję Wam za deklaracje pracy w PTP. I tym doświadczonym zawodowo i tym z kilkuletnim stażem pracy. Po tym co usłyszałem od Was jestem spokojny o deklarowaną liczbę członków. Czekamy teraz na dalszy ciąg Zarządu Głównego.

Dalsze informacje będę publikował na bieżąco.

Organy OIPiP w Częstochowie szkolą się. 2023-10-04 14:14

Jesień powyborcza to okres szkoleń Organów samorządu. W Naszej Izbie szczególnie ważny, ponieważ na 27 osób wybranych do Organów innych niż Okręgowa Rada tylko trzy osoby pracowały w nich w poprzedniej kadencji.
Dlatego tym bardziej cieszę się ze zorganizowanych szkoleń przez Naczelną Izbę.

W zeszłym tygodniu odbyło się szkolenie Rzeczników Odpowiedzialności Zawodowej. Z naszej Izby uczestniczyły Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Beata Szczerbak i Zastępcy Rzecznika Anna Profic i Małgorzata Zalewska oraz pracownik Biura OIPiP Monika Wielgos.

Dzisiaj na szkolenie Okręgowych Komisji Rewizyjnych pojechały:
Przewodnicząca Aneta Stawicka, Wiceprzewodnicząca Barbara Kujawska i Sekretarz Agnieszka Stanek.
Na początku listopada odbędzie się szkolenie Okręgowych Sądów.

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas.
Życzę owocnego szkolenia.

Ruszamy z remontem 2023-08-04 18:20

Ruszamy z remontem

01 sierpnia 2023 r. oficjalnie nastąpiło przekazanie tzw. frontu robót przez Firmę Alpinet. Prace ruszyły natychmiast. Zamontowano rękaw do ewakuacji gruzu z burzonych ścian. Dzisiaj popołudniu i jutro cały dzień trwać będą wyburzenia. Mam nadzieję, że uda się wyburzyć wszystko. W przyszłym tygodniu będzie zrywana podłoga i wykładzina oraz może uda nam się przenieść Sekretariat w inne miejsce. Planujemy, że po Sekretariacie przeniesiemy Ośrodek Szkoleniowy bliżej wejścia i w sąsiedztwie Biblioteki. Jest i będzie pracowicie. Ale to dobrze, bliżej celu.

04 sierpnia 2023 r.

Tu na razie jest ściernisko…… 2023-07-10 18:47

Ale będzie San Francisco……… i to myślę, że już w połowie września.

Chodzi o remont pomieszczeń na IV piętrze. Komisja wyłoniła już Firmę, która przeprowadzi remont i adaptację pomieszczeń na nasze potrzeby. W środę o tej sprawie będzie dyskutowało Prezydium OR i jeżeli taka będzie wola podejmie Uchwałę w tym temacie.

Obchody Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej 2023-07-10 18:37

Wiecie, że druga część obchodów Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej odbędzie się 22 września 2023 r. w Teatrze. Termin mamy potwierdzony. Zamiast części oficjalnej odbędzie się Konferencja z honorowym udziałem Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej dr n. med. Grażyną Rogalą-Pawelczyk.