Dzień otwarty leczenia dorosłych chorych ze śpiączką 2023-12-04 07:53

03 grudnia 2023 r. miałem przyjemność reprezentowania Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Wydarzenie odbyło się w siedzibie Centrum Opieki i Rehabilitacji ,,Zdrowie' w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 42/48, którego Prezesem jest nasza koleżanka Danuta Kryś. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz miasta, Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, kapelan, rodziny pacjentów, przyjaciele Centrum.

Forum Prawno Ekonomicznym o tematyce; Prawo medyczne - problematyka etyczna i prawna. 2023-11-20 16:57

W dniu 16.11.2023 r. uczestniczyłam w Forum Prawno Ekonomicznym o tematyce; Prawo medyczne - problematyka etyczna i prawna. Forum było zorganizowane przez Wydział Prawa Uniwersytetu J. Długosza, Politechnikę Częstochowską Collegium Medicum, Regionalną Izbę Przemysłowo Handlową.
Tematyka dotyczyła aspektów etycznych i prawnych, dostępu do danych medycznych, pozycja prawna pacjenta, prawo farmaceutyczne, urządzenia i technologie medyczne IT w medycynie.

2023-11-10 08:39

9 listopada 2023 r. o godzinie 11 odbył się pierwszy Konwent Przewodniczących Okręgowych Rad. Posiedzenie przeprowadzono w trybie hybrydowym. Głównym tematem spotkania była debata na temat kierunków rozwoju położnictwa.

Nie rozpisując się dalej chciałbym zachęcić koleżanki i kolegów do wzięcia udziału i wysłuchania dzisiejszej debaty

Debata będzie transmitowana o godz. 12:00 online na stronie Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Spotkanie będzie dostępne na żywo również za pośrednictwem platformy FACEBOOK.

Serdecznie zapraszam.

MSZA ŚW. ZA ZMARŁE PIELĘGNIARKI, PIELĘGNIARZY I POŁOŻNE 2023-11-10 07:57

3 listopada 2023 r. z inicjatywy Prezesa częstochowskiego Hospicjum została odprawiona Msza Św. za zmarłe pielęgniarki, pielęgniarzy i położne. Eucharystia była koncelebrowana m.in. przez kapelana ochrony zdrowia ks. Grzegorza Borowika.
W trakcie nabożeństwa uroczyście zostały odczytane nazwiska pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych, które w ubiegłym roku zmarły. Była to pierwsza taka inicjatywa na terenie naszej Izby. Dziękuję pomysłodawcom i mam nadzieję, że wejdzie ona w kalendarz wydarzeń częstochowskiego środowiska pielęgniarsko-położniczego.

Dziękuję wszystkim obecnym na Mszy Św. za wspólną modlitwę.

Propozycja nazwania Sali Konferencyjno-szkoleniowej 2023-11-10 07:45

Nie mogę uwierzyć.......

Jakiś czas temu pisałem do Państwa z prośbą o przysyłanie na adres mejlowy Izby propozycji nazwania Naszej Sali Konferencyjno-szkoleniowej.

I w ostatnich dwóch tygodniach nic się nie zadziało. Jest jedna propozycja, ale..... moja. Wolałbym Radzie w grudniu przedstawić kilka propozycji. Dlatego jeszcze raz bardzo proszę o zastanowienie się nad patronem i przysłanie informacji. Liczę na naszą młodzież. Odważcie się, wszystkie propozycje są dobre i warte rozpatrzenia.