Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
« »

Aktualności Okręgowej Izby Pięlegniarek i Położnych w Częstochowie

WIĘCEJ

Konferencje
Szkolenia
Kursy

WIĘCEJ
Uchwały Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji
WIĘCEJ

Biuletyn informacyjny

WIĘCEJ

Ośrodek szkoleniowy

WIĘCEJ

Komisja ds recept

WIĘCEJ
II FORUM LECZENIA RAN PRZEWLEKŁYCH 2024-01-17 07:14

16 stycznia o godz. 14:00 odbyło się II Forum leczenia ran przewlekłych. To kontynuacja zgłębiania wiedzy i umiejętności oraz wymiany doświadczeń w leczeniu ran. Audytorium zostało podzielone na dwie grupy. Jedna uczestniczyła w warsztatach opracowania ran i zakładania opatrunków specjalistycznych. Druga szkoliła się w żywieniu dojelitowym podczas leczenia ran.

OBOWIĄZKI SPRAWOZDAWCZE W ZAKRESIE ZDROWIA I OCHRONY ZDROWIA ZA ROK 2023 2024-01-16 12:11

Wzwiązku z otrzymanym pismem z Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych przypomina o obowiązkach sprawozdawczych w zakresie zdrowia i ochrony zdrowia za rok 2023 oraz o obowiązku przekazania sprawozdań MZ w zakresie prowadzonej działalności i pracujących w praktykach pielęgniarek i położnych.

 

 

15 stycznia 2024 r. godz. 18:00 Spotkanie noworoczne 2024-01-16 07:48

Dzisiaj miałem zaszczyt reprezentować częstochowski Samorząd Pielęgniarek i Położnych podczas Spotkania Noworocznego Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Wydarzenie odbyło się w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana.

15 stycznia 2024 r. I ruszyła... 2024-01-16 07:43

Pierwsza w tej kadencji i po kilku latach przerwy specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego. Dla mnie to chyba większa radość niż dla samych uczestników. 18 pielęgniarek zdecydowało się z nami odbyć szkolenie specjalizacyjne. Dziękuję, że doceniłyście nasze wysiłki. Wiem, że z taką kadrą dydaktyczną, pomocami naukowymi i waszym zapałem będzie to dobre szkolenie.

Czekam na następne osoby chętne do szkoleń. Nasze propozycje już są zamieszczone w SMK.

Poniżej fotorelacja z rozpoczęcia szkolenia.

 

Tomasz Czech  

Przewodniczący Okręgowej Rady

10 STYCZNIA 2024 R. – OBRADOWAŁO PREZYDIUM OKRĘGOWEJ RADY 2024-01-10 16:43

Pracowicie

Po przyjęciu Protokołu z poprzednich posiedzeń Prezydium rozpatrzono wnioski w sprawie udzielenia pomocy finansowej z Funduszu Ratowania Życia, dofinansowania kształcenia podyplomowego i refundacji kosztów leczenia uzdrowiskowego.

Ponadto: stwierdzono  prawa wykonywania zawodu oraz wpisu do rejestru prowadzonego przez Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie. Podjęto Uchwały w sprawie wisów  i skreśleń do/w rejestru.

Dyskutowaliśmy na temat obchodów tegorocznych Dni pielęgniarki i położnej.

 

Tomasz Czech

 Przewodniczący Okręgowej Rady

 

 

 

PISZEMY DALEJ.. RECEPTY 2024-01-10 16:20

 

Dzisiaj w godzinach 15.00 – 17.00 w Sali Szkoleniowo - konferencyjnej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie im. Zofii Konderskiej odbyło się kolejne już ,,Seminarium z wypisywania recept jako uprawnienie nowoczesnej pielęgniarki”.

Promotorami seminarium  były dr n. med. Iwona Markiewicz i mgr Agnieszka Zalas.

Seminarium poświęcone było wypisywaniu recept pro auctore i pro familia. Wykładowcy zwrócili uwagę na najczęstsze błędy przy wypisywaniu recept.

W spotkaniu uczestniczyło 10 osób. Wielu osobom udało się wystawić po raz pierwszy receptę elektronicznie. Wiele przyszło, żeby utrwalić umiejętności. Były też osoby, które dumnie podkreśliły, że wystawiły recepty dla członków rodziny w okresie okołoświątecznym przez co uratowały zdrowie członkom swoich rodzin. Przyszłyście ze swoimi laptopami, telefonami przygotowane. Dziękuję za poważne podejście do sprawy. Dla wahających się podaję informację, że kolejne edycje będą realizowane. Nie zawrócimy z tej drogi.    

Szczególnie dziękuję członkom Komisji ds recept za pomysł i wzorową realizację.

 

Tomasz Czech

Przewodniczący Okregowej Rady

 

 

DLA KOGO SPECJALIZACJA RODZINNA? 2024-01-10 16:08

Specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego łączy w sobie zarówno obszar interny jak i pediatrii. Pielęgniarka rodzinna ma uprawnienia, by udzielać świadczeń zarówno pacjentom dorosłym, jak i dzieciom i z racji rozległości wiedzy jaką posiada, bardzo często możemy ją spotkać w gabinecie poz. Pielęgniarka rodzinna planuje i realizuje kompleksową opiekę pielęgniarską nad osobą, rodziną, społecznością w środowisku zamieszkania i obejmuje opieką zdrowych i chorych niezależnie od płci i wieku, z wyłączeniem noworodka i niemowlęcia do drugiego miesiąca życia oraz osoby niepełnosprawne. Wśród nich należy wymienić: udzielanie pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia i w nagłych zachorowaniach, w tym prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, podawanie leków różnymi drogami i technikami, zakładanie opatrunków na rany, odleżyny, oparzenia, cewnikowanie pęcherza u kobiet, płukanie pęcherza, wykonywanie wlewów/wlewek doodbytniczych, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych w stomiach, przetokach i ranach trudno gojących się, zdejmowanie szwów, wykonywanie inhalacji, ustalanie diety w żywieniu przewlekle chorych.

Wiele z Was pracuje w gabinetach poz czy szeroko rozumianej opiece środowiskowej. To właśnie dla Was jest ta specjalizacja. Zapraszam do skorzystania z naszej oferty. A jest ciekawa. Zapisy w SMK. W celu uzyskania informacji lub pomocy prosimy o kontakt pod numerem telefonu 519-862-186 w godzinach pracy Ośrodka Szkoleniowego.

 

Jestem do Waszej dyspozycji pod numerem 601-232-963. Dzwońcie.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo w Programie kursu https://ckppip.edu.pl/.../Specjalizacja-w-dz.-piel... lub pod numerem telefonu 519-862-186.

 

Tomasz Czech

Przewodniczący Okręgowej Rady

 

 

UDAŁO SIĘ ..TERAZ DIALIZOTERAPIA! 2024-01-10 09:49

Chciałbym poinformować, że 29 lutego 2024 r. o godzinie 15:00 rozpocznie się kurs specjalistyczny pn. Dializoterapia.

Cieszę się tym bardziej, że udało nam się zorganizować szkolenie na obszarze częstochowskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Dawniej osoby, które chciały pracować w ośrodkach dializ kształciły się w okolicznych Izbach. Mam dobrą wiadomość. Wszystkie zajęcia i staże odbywają się na terenie Częstochowy. Może to też czas, aby przemyśleć czy któraś z koleżanek nie chce zmienić charakteru pracy na ośrodek dializ. To rzadka możliwość ukończenia takiego szkolenia ponieważ nie są często organizowane.

Celem szkolenia jest przygotowanie pielęgniarki do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki nad pacjentem leczonym hemodializą, dializą otrzewnową i technikami pokrewnymi. Kształcenie trwa 65 godzin dydaktycznych, w tym:

zajęcia teoretyczne – 75 godzin,

zajęcia praktyczne – 90 godzin.

Zapraszam do zapisywania się w systemie SMK. Więcej pod numerem telefonu 519862186

Szczególnie dziękuję koleżance Agacie Fikus za pomysł i zaangażowanie w realizację szkolenia

 

Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady

< class="content_title ">Aktualności2
Możemy odtrąbić sukces. 2023-12-07 07:08

Możemy odtrąbić sukces

 

W zeszły piątek zakończyliśmy remont i wyposażanie Sali konferencyjno-szkoleniowej na IV piętrze. Wykonaliśmy ciężką pracę, aby poprawić warunki naszych spotkań i szkoleń. Kiedy zaczynaliśmy remont 1 sierpnia br. nie zdawałem sobie sprawy z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Szereg zapytań ofertowych, które były dla nas nowością pozwoliły zaoszczędzić nam spore pieniądze. Żyliśmy każdym szczegółem jaki był do zrobienia i cieszyliśmy się jak dzieci z każdego detalu który został wykonany. Były też chwile zwątpienia i nieprzespanych przeze mnie nocy, kiedy żadna firma nie odpowiedziała na naszą ofertę. Ale szliśmy dalej. Krok po kroku z niewielką obsuwką czasową.
I dzisiaj kiedy patrzę na naszą salę chętnie nie wychodziłbym z niej. Cieszę się, że wspólnie
z Okręgową Radą i pracownikami Biura udało się dla Naszej Izby pozyskać Salę na miarę XXI wieku. Dla mnie to taki tegoroczny i Mikołaj i Gwiazdka razem wzięte. Dziękuję osobom, które przyczyniły się do takiego pięknego efektu końcowego, za pracę, cierpliwość, wiarę w osiągnięcie celu i wsparcie.

Popatrzcie na galerię zdjęć z poszczególnych etapów budowy.

 

Tomasz Czech

 

2023-10-25 13:09

24 października 2023 r. w siedzibie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku przeprowadzono postępowanie konkursowe na stanowisko Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Wewnętrznego  z Pododdziałem Geriatrycznym Szpitala im. dr. Anki w Krzepicach.

Informacja w sprawie odliczenia składki członkowskiej 2023-02-09 06:57

 

 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych informuje, iż w aktualnym stanie prawnym nie ma możliwości odliczenia składki członkowskiej z tytułu przynależności do samorządu pielęgniarek i położnych w rocznym rozliczeniu pit, dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej. 

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie. 2023-02-11 10:12

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie.

  • Podstrona 2 z 2
  • 1
  • 2