Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
« »

Aktualności Okręgowej Izby Pięlegniarek i Położnych w Częstochowie

WIĘCEJ

Konferencje
Szkolenia
Kursy

WIĘCEJ
Uchwały Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji
WIĘCEJ

Biuletyn informacyjny

WIĘCEJ

Ośrodek szkoleniowy

WIĘCEJ

Komisja ds recept

WIĘCEJ
Spotkanie Koła Emerytów 2024-02-22 08:35

21 lutego 2024 r.

 Koło emerytów

 Gwarno było dzisiaj w Izbie o godzinie 12. O tej godzinie rozpoczęło się posiedzenie Koła emerytów ORPiP w Częstochowie wraz z zaproszonymi gośćmi. Tym samym uważam, że Koło rozpoczęło swoją działalność dla członków samorządu.

Ze wzruszeniem i zazdrością patrzyłem na energię koleżanek emerytek. Przyszły z pomysłami na  działanie Koła. Wyznaczyły sobie cele do realizacji. Wspominały przeszłe czasy.

Rozmawialiśmy również o utworzeniu koła emerytów w ramach Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Częstochowie. Pomysł znalazł akceptację wśród zebranych zwłaszcza, że wszystkie koleżanki emerytki pracowały w strukturach PTP i były odznaczane odznaczeniami Towarzystwa. Cieszę się, że struktury PTP rozrastają się w Częstochowie.

Zebrane wyznaczyły sobie datę następnego spotkania. Jest to okres przedświąteczny. Cieszę się, że Panie chcą spędzić ten czas z nami w Izbie. Już teraz nie mogę doczekać się tego spotkania, na które serdecznie zapraszam.

Poniżej fotorelacja ze spotkania.

 

Tomasz Czech         
Przewodniczący Okręgowej Rady

Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy im. Doktora Władysława Biegańskiego w dziedzinie ochrony zdrowia 2024-02-22 08:28

21 lutego 2024 r.

Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy im. Doktora Władysława Biegańskiego w dziedzinie ochrony zdrowia

Dzisiaj miałem zaszczyt wziąć udział w pracach kapituły Nagród Prezydenta Miasta Częstochowy im. Doktora Władysława Biegańskiego w dziedzinie ochrony zdrowia. Nagrody przyznawane są za wybitną i znaczącą działalność w ochronie zdrowia, szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta. Jest to kolejna edycja. Nagrody przyznawane są od 1997 r. Nagrody wręczane  są w ramach Światowego Dnia Zdrowia obchodzonego corocznie w dniu 7 kwietnia. W tym roku będą wręczone 3 kwietnia. Gratuluję wszystkim zgłoszonym koleżankom. Osobiście uważam, że już sama nominacja do nagrody jest wielkim wyróżnieniem zwłaszcza, że zgłoszenia były dokonywane przez zespoły terapeutyczne, samorządy zawodowe i przede wszystkim naszych pacjentów.

 

Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady

 

 

Rozpoczął się kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego 2024-02-22 08:23

19 lutego 2024 r.

 Rozpoczął się kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego

Dzisiaj o godzinie 15 rozpoczął się  kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego. To pierwszy kurs kwalifikacyjny organizowany w naszej Izbie. Tym bardziej się cieszę i dziękuję uczestnikom za wybranie nas jako organizatora kształcenia. Postaramy się razem z wykładowcami, aby był to dobrze spędzony Państwa czas. Życzę powodzenia w zdobywaniu kolejnego szczebla rozwoju zawodowego.

Poniżej chciałbym zaprezentować koleżankom i kolegom grupę uczestników kursu.

 

 

Tomasz Czech
Przewodniczacy Okręgowej Rady

 

Wprowadzenie relikwii Błogosławionej Hanny Chrzanowskiej 2024-02-22 08:20

19 lutego 2024 r.

 Wprowadzenie relikwii Błogosławionej Hanny Chrzanowskiej

O godzinie 11 w Kaplicy częstochowskiego Hospicjum przy ul. Kopernika została odprawiona Msza Święta w trakcie, której zostały na stałe wprowadzone relikwie Błogosławionej Hanny Chrzanowskiej. Mszę Świętą celebrował Arcybiskup Archidiecezji Częstochowskiej Wacław Depo.  We wspólnej modlitwie uczestniczyli pracownicy ochrony zdrowia, samorządy zawodowe, pracownicy i wolontariusze Hospicjum oraz rodziny i osoby wspierające Stowarzyszenie.

Arcybiskup uhonorował 46 lat pracy Prezes Annę Kaptacz i Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej medalem Świętej Rodziny Archidiecezji Częstochowskiej.

Gratuluję Pani Prezes, Zarządowi i pracownikom Hospicjum tego pięknego wyróżnienia i życzę dalszych sukcesów.

 

Tomasz Czech    
Przewodniczący Okręgowej Rady

Spotkanie z Dyrektorką Domu Pomocy Społecznej 2024-02-22 08:15

16 lutego 2024 r

 Spotkanie z Dyrektorką Domu Pomocy Społecznej

Dzisiaj o godzinie 830 uczestniczyłem w spotkaniu z Dyrektorką Domu Pomocy Społecznej            
w Częstochowie przy ul. Kontkiewicza Anną Herman.

Głównym tematem spotkania była sytuacja w tym wynagrodzenia pielęgniarek zatrudnionych      
 w domach pomocy społecznej. Problem nie jest nowy. Działania w tej materii podejmowane były przez okręgowe rady i Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych. Dostrzegając różnice                     
w wynagradzaniu pielęgniarek  domów pomocy społecznej Naczelna Rada powołała komisję, która  pracuje nad tym problemem. Po spotkaniu poprosiłem o kontakt z Przewodniczącą komisji ds domów pomocy społecznej NRPiP o rozmowę – oczekuję na nią. Dyrektor Herman zapewniła mnie, że są pielęgniarki, które wyraziły wolę pracy legislacyjnej w tym zakresie. Myślę, że mogłyby być wsparciem działań Naczelnej Rady.

Na 25 marca 2024 r. zostałem zaproszony przez Panią Dyrektor na spotkanie dyrektorów DPS       
 z Częstochowy i powiatu częstochowskiego na którym będę. Wnioski ze spotkanie przekażę koleżankom i kolegom w relacji.

 

Tomasz Czech                                                                                                                          
Przewodniczący Okręgowej Rady  

ODDZIAŁ POLSKIEGO TOWARZYSTWA PIELĘGNIARSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE 2024-02-20 12:34

20 lutego 2024 r

 To ważny dzień w historii naszego samorządu

 W dniu dzisiejszym zostałem poinformowany, że w dniu 15 lutego Zarząd Główny wyraził pozytywną opinie w sprawie utworzenia nowego Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Częstochowie.

Jestem szczęśliwy, że uda nam się stworzyć Oddział. Dziękuję członkom Zarządu Głównego za pozytywną opinię.

Przed nami w trybie pilnym ustalenie harmonogramu działań związanych z utworzeniem Oddziału czyli planowanej daty Zjazdu Wyborczego Oddziału.

Zapraszam osoby chętne do pracy do kontaktu z Biurem Izby w celu inicjacji prac.

 

Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady

 

< class="content_title ">Aktualności2
Możemy odtrąbić sukces. 2023-12-07 07:08

Możemy odtrąbić sukces

 

W zeszły piątek zakończyliśmy remont i wyposażanie Sali konferencyjno-szkoleniowej na IV piętrze. Wykonaliśmy ciężką pracę, aby poprawić warunki naszych spotkań i szkoleń. Kiedy zaczynaliśmy remont 1 sierpnia br. nie zdawałem sobie sprawy z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Szereg zapytań ofertowych, które były dla nas nowością pozwoliły zaoszczędzić nam spore pieniądze. Żyliśmy każdym szczegółem jaki był do zrobienia i cieszyliśmy się jak dzieci z każdego detalu który został wykonany. Były też chwile zwątpienia i nieprzespanych przeze mnie nocy, kiedy żadna firma nie odpowiedziała na naszą ofertę. Ale szliśmy dalej. Krok po kroku z niewielką obsuwką czasową.
I dzisiaj kiedy patrzę na naszą salę chętnie nie wychodziłbym z niej. Cieszę się, że wspólnie
z Okręgową Radą i pracownikami Biura udało się dla Naszej Izby pozyskać Salę na miarę XXI wieku. Dla mnie to taki tegoroczny i Mikołaj i Gwiazdka razem wzięte. Dziękuję osobom, które przyczyniły się do takiego pięknego efektu końcowego, za pracę, cierpliwość, wiarę w osiągnięcie celu i wsparcie.

Popatrzcie na galerię zdjęć z poszczególnych etapów budowy.

 

Tomasz Czech

 

2023-10-25 13:09

24 października 2023 r. w siedzibie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku przeprowadzono postępowanie konkursowe na stanowisko Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Wewnętrznego  z Pododdziałem Geriatrycznym Szpitala im. dr. Anki w Krzepicach.

Informacja w sprawie odliczenia składki członkowskiej 2023-02-09 06:57

 

 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych informuje, iż w aktualnym stanie prawnym nie ma możliwości odliczenia składki członkowskiej z tytułu przynależności do samorządu pielęgniarek i położnych w rocznym rozliczeniu pit, dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej. 

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie. 2023-02-11 10:12

Opinia Pani dr n.med. Krystyny Piskorz-Ogórek, Konsultant Krajowej w Dziedzinie Pielęgniarstwa Pediatrycznego, dotycząca poszerzenia kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wypisywania recept na szczepionki przeciw grypie oraz kwalifikowania i szczepienia dorosłych i dzieci przeciw grypie.

  • Podstrona 2 z 2
  • 1
  • 2