Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
« »

Aktualności Okręgowej Izby Pięlegniarek i Położnych w Częstochowie

WIĘCEJ

Konferencje
Szkolenia
Kursy

WIĘCEJ
Uchwały Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji
WIĘCEJ

Biuletyn informacyjny

WIĘCEJ

Ośrodek szkoleniowy

WIĘCEJ

Komisja ds recept

WIĘCEJ
Kurs dokształcający Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 24-25.11.2023r. 2023-10-16 18:25

Specjalnie dla Was uruchomimy jeszcze jedną edycję kursu dokształcającego Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w terminie 24-25.11.2023r. Zapraszamy wszystkich do udziału. Edycja odbędzie się w siedzibie Izby. Zapisy przez system SMK. W nazwie kursu na końcu znajduje się dopiska /siedziba OIPIP.

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie
Ośrodek Szkoleniowy 

tel. 519-862-186; (34) 324-51-12 
szkolenia@oipip.czest.pl

Zamykamy grupy na unijne kursy dokształcające Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych. 2023-10-12 15:33

Drodzy Państwo,
Zamykamy grupy na unijne kursy dokształcające Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych z wyłączeniem kursów przeprowadzanych w Lublińcu w terminie 21-22.10.2023 oraz 04-05.11.2023. Gdyby któraś z Koleżanek lub Kolegów chciała skorzystać z bezpłatnego szkolenia prosimy w pierwszej kolejności o kontakt telefoniczny pod numerem 519-862-186.
Dziękujemy za tak duże zainteresowanie i zgłaszanie się na kursy.
Tomasz Czech

Ostatnie wolne miejsca na bezpłatnym kursie specjalistycznym. 2023-10-11 18:26

Zostały ostatnie 3 wolne miejsca na bezpłatnym kursie specjalistycznym Opieka nad pacjentem wymagającym wysokoprzepływowej terapii tlenem, który rozpoczyna się już w poniedziałek 16.10.2023 godzina 15:00.
Tą edycją kończymy wszystkie darmowe kursy specjalistyczne realizowane w ramach Projektu.
Liczymy na Państwa pozytywny odbiór i wykorzystanie szansy.
Zapisujemy się w systemie SMK.
W razie jakichkolwiek pytań lub problemów prosimy o kontakt.
519-862-186

Msza Święta w rocznicę urodzin Hanny Chrzanowskiej. 2023-10-10 08:20

W niedzielę 8 października 2023r. wzięliśmy udział w bardzo podniosłej uroczystości w kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Poczesnej, obchodząc rocznicę urodzin Błogosławionej  Hanny Chrzanowskiej, której relikwie zostały wprowadzone do tej świątyni w kwietniu br. 

 

Wizyta monitoringowa przeprowadzona w ramach realizacji projektu; ,, Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych” 2023-10-10 07:14

W minioną sobotę, 7 października w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie odbyła się kolejna, już czwarta wizyta monitoringowa przeprowadzona w ramach realizacji projektu; ,, Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych”. Wizytę ze strony Lidera Projektu (NIPIP)przeprowadziła Pani Mariola Kler w obecności koordynatora  naszego okręgu Marzeny Maniszewskiej oraz Ośrodka Szkoleniowego Izabeli Bem. Zakres przeprowadzonych czynności obejmował zgodność faktyczną ze zgłoszeniem realizowanego kursu dokształcającego: ,, Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2  w opiece zinstytucjonalizowanej  i warunkach domowych”. Pani Mariola Kler zapoznała się z uczestnikami kursu, w trakcie rozmowy oceniła poziom satysfakcji kursantów, zarówno w zakresie  pozyskiwanej wiedzy jak i wymogach stojących po stronie  organizatora. Kolejnym etapem wizyty było zapoznanie się z dokumentacją dotyczącą kursu. Nie wydano żadnych zaleceń pokontrolnych, podpisano protokół   bez zastrzeżeń.

Informujemy, że nastąpiła zmiana następujących harmonogramów: 2023-10-09 17:29

Informujemy, że nastąpiła zmiana następujących harmonogramów:
 
PZ/6/Częstochowa
Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych
Szpital Powiatowy Myszków ul. Wolności 29, 42-300 Myszków
10.10.2023 r., g. 8:00-14:00
11.10.2023 r., g. 8:00-14:00
PZ/12/Częstochowa
 
Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych
Szpitala im. Rudolfa Weigla w Blachowni, ul. Sosnowa 16, 42-290 Blachownia
26.10.2023 r., g. 7.30-13.30
27.10.2023 r., g. 7.30-13.30
PZ/15/Częstochowa
 
Profilaktyka zakażeń wywołanych SARS-CoV-2 w opiece zinstytucjonalizowanej i warunkach domowych
Szpital Powiatowy Myszków ul. Wolności 29, 42-300 Myszków
14.11.2023 r., g. 8.00-14.00
15.11.2023 r., g. 8.00-14.00

I FORUM LECZENIA RAN PRZEWLEKŁYCH 2023-10-05 17:42

 

 

Śpieszę się zrelacjonować przebieg I. Forum leczenia ran przewlekłych, które odbyło się 04 października 2023 r.
o godzinie 14.30 w siedzibie Izby.

Część teoretyczną przygotowały dla uczestników koleżanki: Renata Irena Wróż i Agnieszka Dziedzic-Kurzyńska. Omówiły zagadnienia z dziedziny leczenia ran przewlekłych i pielęgnacji stomii opierając się w swoich prezentacjach na wybranych studium przypadków.

 

 

< class="content_title ">Aktualności2
Możemy odtrąbić sukces. 2023-12-07 07:08

Możemy odtrąbić sukces

 

W zeszły piątek zakończyliśmy remont i wyposażanie Sali konferencyjno-szkoleniowej na IV piętrze. Wykonaliśmy ciężką pracę, aby poprawić warunki naszych spotkań i szkoleń. Kiedy zaczynaliśmy remont 1 sierpnia br. nie zdawałem sobie sprawy z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Szereg zapytań ofertowych, które były dla nas nowością pozwoliły zaoszczędzić nam spore pieniądze. Żyliśmy każdym szczegółem jaki był do zrobienia i cieszyliśmy się jak dzieci z każdego detalu który został wykonany. Były też chwile zwątpienia i nieprzespanych przeze mnie nocy, kiedy żadna firma nie odpowiedziała na naszą ofertę. Ale szliśmy dalej. Krok po kroku z niewielką obsuwką czasową.
I dzisiaj kiedy patrzę na naszą salę chętnie nie wychodziłbym z niej. Cieszę się, że wspólnie
z Okręgową Radą i pracownikami Biura udało się dla Naszej Izby pozyskać Salę na miarę XXI wieku. Dla mnie to taki tegoroczny i Mikołaj i Gwiazdka razem wzięte. Dziękuję osobom, które przyczyniły się do takiego pięknego efektu końcowego, za pracę, cierpliwość, wiarę w osiągnięcie celu i wsparcie.

Popatrzcie na galerię zdjęć z poszczególnych etapów budowy.

 

Tomasz Czech

 

2023-10-25 13:09

24 października 2023 r. w siedzibie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku przeprowadzono postępowanie konkursowe na stanowisko Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Wewnętrznego  z Pododdziałem Geriatrycznym Szpitala im. dr. Anki w Krzepicach.

Relacja z Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych 2023-05-23 05:32

 

W dniach 15-17 maja 2023 r w Warszawie odbył się Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych w Warszawie. Delegatami na Zjazd z naszej Izby są: Renata Sówka, Jolanta Garus – Kmieć, Agnieszka Hebda, Borszcz Roman, Andrzej Chrzęstek i Tomasz Czech.

 

W dniach 15-17 maja 2023 r w Warszawie odbył się Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych
w Warszawie. Delegatami na Zjazd z naszej Izby są: Renata Sówka, Jolanta Garus – Kmieć, Agnieszka Hebda, Borszcz Roman, Andrzej Chrzęstek i Ja.

 

 

W pierwsze popołudnie ustępująca Prezes Zofia Małas podsumowała VII kadencję. W dalszej części odznaczono statuetkami i odznaczeniami Samorządu Pielęgniarek i Położnych. Z naszej Izby Złote Odznaczenie Samorządu Pielęgniarek i Położnych otrzymała Przewodnicząca ORPiP VII kadencji Barbara Płaza. Gratuluję i proszę przyjąć najlepsze życzenia dalszych sukcesów zawodowych.

W drugim dniu Zjazdu przedstawiano, dyskutowano i zatwierdzano sprawozdania organów VII kadencji. Następnie przystąpiono do wyborów. W wyniku przeprowadzonych wyborów Prezesem Naczelnej Rady została pani Mariola Łodzińska. Pani Prezes proszę przyjąć wyrazy uznania za dotychczasową pracę i życzenia wielu sukcesów w obecnej kadencji. Wybrano Przewodniczącego Naczelnego Sądu Pielęgniarek i Położnych, Przewodniczącą Naczelnej Komisji Rewizyjnej i Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. W dalszej części Zjazdu wybierano członków poszczególnych organów Naczelnej Izby. Do Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych
z naszej Izby kandydowali: Andrzej Chrzęstek i Roman Borszcz. W wyniku wyborów członkiem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych został Andrzej Chrzęstek. Roman niestety nie został wybrany, ale uzyskał bardzo imponujący wynik w porównaniu do osób znanych w środowisku pielęgniarsko- położniczym. Gratuluję Romku. Andrzeju jestem dumny. A teraz do pracy, ciężkiej pracy.

Trzeci dzień Zjazdu to opracowywanie wniosków złożonych podczas Zjazdu. Było ich przeszło 70.

Przyjęto Uchwałę w sprawie określa zasady etyki zawodowej. Przełomowy dokument uaktualniony i przystający do współczesnych czasów. Podjęto Uchwałę w sprawie programu działania samorządu na VIII kadencję oraz Uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu przeprowadzania wizytacji,
w tym sposobu wyboru osób wykonujących czynności wizytacyjne.

Wniosek w sprawie określenia wysokość i częstotliwości wpłat składki członkowskiej oraz zasady jej podziału został odłożony na następny Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych w przyszłym roku. Pozostałe wnioski dotyczyły praktycznie wszystkich dziedzin pielęgniarstwa i położnictwa
i będę je publikował na stronie internetowej Izby.

Dziękuję delegatom naszej Izby za pracę podczas obrad VIII Zjazdu. Odznaczonej i Wybranemu Gratuluję.

 

 

Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej RadyRelacja z Gali obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej 19 maja 2023 roku 2023-05-23 06:06

  Tegoroczne obchody odbyły się w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

O godzinie 16. 00 w imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych gości powitał pan Robert Dorosławski – prowadzący Galę.

Następnie oficjalnego otwarcia dokonał Przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek
 i Położnych w Częstochowie Tomasz Czech. Uroczyście wprowadzono Sztandar  Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie w składzie: Chorąży Pocztu Roman Borszcz w asyście Renaty Wróż i Jolanty Garus-Kmieć.                          Odśpiewano Hymn Pielęgniarek.

 

Minutą ciszy uczczono pielęgniarki i położne zmarłe w 2022 r. Podczas pięknego podkładu muzycznego z niesamowitym brzmieniem skrzypiec, prowadzący odczytał 25 nazwisk zmarłych koleżanek.

 

 W dalszej części Przewodniczący w swoim wystąpieniu odniósł się do humanistycznych podstaw pielęgniarstwa i położnictwa, zagrożeń współczesnego świata w relacjach międzyludzkich oraz rozwoju zawodów. Następnie zwrócił uwagę na cechy osobowości, których oczekuje się od osób wykonujących zawód pielęgniarki lub położnej. Podkreślił wysokie wykształcenie i kompetencje współczesnych pielęgniarek
i położnych oraz samodzielność zawodową. Wybrzmiała również refleksja, że oba zawody w dalszym ciągu są zawodami deficytowymi. Na zakończenie Przewodniczący przeprowadził wywód na temat kierunków działania Samorządu na najbliższy czas.

Po przemówieniu Tomasz Czech razem z Sekretarzem ORPiP Marzeną Maniszewską
i Skarbnikiem ORPiP Andrzejem Chrzęstkiem złożyli zebranym życzenia.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Laudacjom i życzeniom nie było końca. Oprócz listów gratulacyjnych, pięknych kwiatów składanych dla pielęgniarek
i położnych otrzymaliśmy prezenty. Pastele z Ratuszem Częstochowy, Anioła który ma przynieść szczęście VIII kadencji i okolicznościowy kubek.

Na zakończenie części oficjalnej wręczono 5 położnym i 20 pielęgniarkom odznaczenia Za zasługi w zawodzie.

Kapituła w tym roku wybrała do odznaczeń osoby legitymujące się wieloletnim stażem pracy, ale przede wszystkim uhonorowano osoby, których kariery zawodowe mogą być wskazówką do budowania drogi zawodowej osób wchodzących do zawodu.  

Na zakończenie części oficjalnej wyprowadzono Sztandar Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie.

Po poczęstunku w Foyer im. Marka Perepeczki rozpoczął się spektakl – Kariera Nikodema Dyzmy według powieści Tadeusza Dołęgi – Mostowicza.

 

Oprawę i relację dla Państwa przygotowali: Marzena Maniszewska, Anna Kęsik, Anna Kwiatkowska, Izabela Bem, Magdalena Maryon i Monika Wielgos. 

Zmiana zasad przyjmowania wniosków ! 2023-02-09 06:56

Zmiana zasad przyjmowania wniosków !

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż wnioski o dofinansowanie kosztów kształcenia i doskonalenia zawodowego począwszy od dnia 01.03.2023 r. będą przyjmowane wyłącznie w  wersji papierowej - osobiście w siedzibie biura OIPiP w Częstochowie lub za pośrednictwem poczty polskiej.
Wnioski przesyłane mailowo nie będą rozpatrywane.

  • Podstrona 1 z 2
  • 1
  • 2