www.oipip.czest.pl

OKRĘGOWA IZBA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH W CZĘSTOCHOWIE

District Chamber of Nurses and Midwives in Częstochowa, Poland

 

42-200 Częstochowa, ul. Pułaskiego 25, IV piętro

Województwo Śląskie, Polska

 

Millennium Bank: 82 1160 2202 0000 0001 2869 0101

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

  

 

 

 

  

* * * * *


AKTUALIZACJA  DANYCH


Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie przypomina wszystkim członkom o obowiązku aktualizacji swoich danych osobowych, tj. zmiany nazwiska, zmiany adresu zamieszkania, zmiany miejsca pracy, ukończonego kształcenia podyplomowego (szkolenia, kursy, specjalizacje, studia itd.); informacji o przejściu na rentę, świadczenie emerytalne, emeryturę.

 

Obowiązek aktualizowania danych nakłada ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych, art. 1  ust. 2 pkt. 5.

 

Aktualizacji dokonuje się poprzez wypełnienie i czytelne podpisanie „Arkusza zgłoszeniowego / aktualizacyjnego danych osobowych w Rejestrze Pielęgniarek i Rejestrze Położnych prowadzonym przez ORPiP”,

a następnie przekazanie wypełnionego i podpisanego arkusza (osobiście lub listownie) do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, ul. Pułaskiego 25, 42 - 200 Częstochowa (Dział Prawa Wykonywania Zawodu – pokój nr 405 lub sekretariat – pokój nr 410).

 

 

 

 

INTER 2018/10/31 14:01 

Nowoczesne rozwiązania technologiczne
we współpracy INTER z Okręgową Izbą
Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie - prezentacja.


news_3015_oipipdirectczestochowa.ppt
  • Podstrona 1 z 1
  • 1

 

 

 

 

Program wsparcia dla pracowników służby zdrowia: Med-Stres SOS. 2020/05/08 04:49 

Szanowni Państwo,

 

Jesteśmy zespołem badaczy z Uniwersytetu SWPS. W odpowiedzi na obecną trudną sytuację, jaką jest pandemia wirusa SARS-CoV-2, wraz z psychologami z uniwersytetów w Sztokholmie i Linkoping, przygotowaliśmy program wsparcia dla pracowników służby zdrowia: Med-Stres SOS.

 

Przygotowaliśmy go z myślą o osobach, które pozostają czynne zawodowo w tej szczególnej sytuacji. Naszym zamysłem było, aby program służył utrzymaniu zasobów psychicznych. Innymi słowy, chcemy dostarczyć „paliwa', dzięki któremu radzenie sobie ze stresem w pracy będzie łatwiejsze.

 

Med-Stres SOS nie może zmienić warunków zewnętrznych, w których pracownicy służby zdrowia się teraz znajdują, ale może pomóc zadbać o warunki wewnętrzne. Staramy się pokazać, że dbanie o siebie oznacza również dbanie o innych. 

 

Program dostępny jest online na stronie medstres.sos.pl. Można z niego korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy komputer, tablet lub telefon podłączony do Internetu. Korzystanie z programu jest bezpłatne. Programy psychologiczne dostarczane za pomocą nowych technologii są na świecie tworzone i testowane od 30 lat. Wiemy, że ich skuteczność nie odbiega od programów realizowanych w formie tradycyjnej. Wszystkie ćwiczenia w programie oparte są na badaniach naukowych i opracowane we współpracy z terapeutami.

 

Jednocześnie, chcielibyśmy podkreślić, że program, który udostępniamy nie stanowi psychoterapii, tylko pomoc psychologiczną w radzeniu sobie ze stresem w pracy. 

 

Zachęcamy do udostępnienia tej wiadomości wszystkim zainteresowanym osobom. Chcielibyśmy, aby możliwie dużo pracowników służby zdrowia otrzymało dostęp do tej formy wsparcia. Gdyby mieli Państwo do nas jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu. 

 

Z wyrazami szacunku

 

Zespół Med-Stres SOS

dr Ewelina Smoktunowicz

dr Magdalena Leśnierowska

prof. Roman Cieślak

prof. Per Carlbring

prof. Gerhard Andersson

medstres@swps.edu.pl

  

Informacja na temat pomocy psychologicznej 2020/04/03 12:10 

 

  


news_3759_izba-czestochowa.pdf
Bezpłatna pomoc psychologiczna dla służb medycznych zmagających się z konsekwencjami epidemii 2020/03/26 18:45 

  


news_3753_pomocpsychologicznadlaopiekimedycznej.pdf
Bezpłatne wsparcie psychologiczne online dla pielęgniarek, położnych i pielęgniarzy. 2020/03/17 05:44 

Szanowni Państwo!

 

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych bezpłatne wsparcie psychologiczne online dla pielęgniarek, położnych i pielęgniarzy przeżywających kryzys psychiczny w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego.

 

Chcemy pomóc w tym trudnym czasie w miarę naszych możliwości, wszystkim tym, dla których najbliższe tygodnie będą bardzo trudne, wyczerpujące fizycznie i psychicznie. Mogą z niego skorzystać zarówno pielęgniarki, położne i pielęgniarze pracujące w podmiotach medycznych

Konsultacje i psychoterapia online to dobre rozwiązanie w obecnej chwili dla osób szukających wsparcia i pomocy psychologicznej, które nie mogą spotkać się bezpośrednio ze specjalistą.

Będą to przede wszystkim konsultacje i psychoterapie online - program „Skype”. Prowadzić je będzie doświadczona psycholog, psychoterapeuta Beata Mroczek

Chętni mogą skorzystać ze wsparcia zgłaszając się przez E-mail: beatamroczekk@wp.pl w dniach:

Wtorek          od 19:00 do 21:00

Środa             od 13:00 do 15:00

Czwartek       od 14:00 do 16:00

Piątek             od 08:00 do 10:00

 

W dołaczonym pliku instrukcja instalacji i uruchomienia programu skype.


news_3574_skypeinstrukcja.pdf
  • Podstrona 1 z 1
  • 1
Jak radzić sobie z lękiem przed koronawirusem.

Liczba odwiedzin: 846

OKRĘGOWA IZBA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH W CZĘSTOCHOWIE
www.oipip.czest.pl © Copyright OIPIP 2012
Wykonanie strony internetowej: RevolWEB, IDHosting     Zaloguj się