Prawo wykonywania zawodu
Konferencje
Szkolenia
Kursy
in Częstochowa, Poland
42-200 Częstochowa,
ul. Pułaskiego 25, IV piętro
Województwo Śląskie, Polska
Millenium Bank:
82 1160 2202 0000 0001 2869 0101
Biuletyn informacyjny
Ośrodek szkoleniowy
Cолідарні з Україною – Solidarni z Ukrainą
Szanowni Państwo/Szanowni Delegaci,
w imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie zapraszam Delegatów VIII kadencji na I Okręgowy Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie, który odbędzie się 30 marca 2023r. o godzinie 9:00 w Sali Konferencyjnej Hotelu Arche przy ul. Oleńki 20.
Obecność Delegatów na Zjeździe jest obowiązkowa !
W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w Zjeździe proszę o pisemne powiadomienie biura OIPiP na adres e-mailowy: sekretariat@oipip.czest.pl
Ze względów organizacyjnych apeluję o wcześniejsze przybycie, celem odebrania mandatu.
Szczegółowe materiały zjazdowe zostaną przesłane do Delegatów VIII kadencji drogą e-mailową, wersja papierowa dokumentów do odbioru w biurze OIPiP.
Z poważaniem
Przewodnicząca
Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych
Barbara Płaza
O sytuacji i potrzebach w pielęgniarstwie środowiska nauczania i wychowania mówią:
- Jolanta Zając, Przewodnicząca Zespołu ds. Medycyny Szkolnej OIPiP w Gdańsku
- Danuta Staszewska-Kryślak, Przewodnicząca Zespołu ds. Medycyny Szkolnej OIPiP w Poznaniu
- Halina Nowik, Zakład Medycyny Szkolnej w Elblągu
Zmiana zasad przyjmowania wniosków !
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż wnioski o dofinansowanie kosztów kształcenia i doskonalenia zawodowego począwszy od dnia 01.03.2023 r. będą przyjmowane wyłącznie w wersji papierowej - osobiście w siedzibie biura OIPiP w Częstochowie lub za pośrednictwem poczty polskiej.
Wnioski przesyłane mailowo nie będą rozpatrywane.
· agenda konferencji: https://opiekawpraktyce.pl/wp-content/uploads/2023/02/Program-Opieka-Dlugoterminowa-w-Praktyce_Czestochowa8022023.pdf
Zachęcamy do udziału w regionalnej bezpłatnej konferencji w ramach cyklu konferencji naukowo-szkoleniowych dla pielęgniarek pod hasłem „Opieka Długoterminowa Praktyce'.
Liczba miejsc ograniczona!
Zapraszamy!
Bezpłatny raport czasopisma OSOZ zawiera m.in. wywiady z menedżerami, którzy już realizują opiekę koordynowaną oraz opinie ekspertów dotyczące wykorzystania systemów IT do koordynacji usług.
Nowy raport tłumaczy, jak wdrożyć w praktyce opiekę koordynowaną w POZ
Bezpłatny raport czasopisma OSOZ zawiera m.in. wywiady z menedżerami, którzy już realizują opiekę koordynowaną oraz opinie ekspertów dotyczące wykorzystania systemów IT do koordynacji usług.
Z 41-stronicowego dokumentu można się dowiedzieć:
- Jak wygląda proces od podjęcia decyzji do wdrożenia OK;
- Na co zwrócić uwagę podczas zawierania umowy z NFZ;
- W jaki sposób przygotować się do koordynacji;
- Jak zorganizować OK w systemie informatycznym;
- Co radzą menedżerowie placówek, gdzie OK już została wdrożona;
- Które rozwiązania e-zdrowia mogą pomóc pacjentowi na ścieżce opieki.
Założenia oraz dalszy rozwój koordynacji przedstawia prof. UMW Agnieszka Mastalerz-Migas, pełnomocnik Ministra Zdrowia ds. wdrożenia opieki koordynowanej, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej.
– Za dodatkowymi pieniędzmi musi teraz iść dodatkowa jakość. W pierwszym roku na OK przeznaczono ponad 1 mld zł – mówi dr n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas.
Z kolei Tomasz Zieliński, lekarz medycyny rodzinnej i wiceprezes Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”, radzi, jakie wyzwania wiążą się z wdrożeniem OK w POZ i jak do nich podejść.
– Najtrudniejsze jest przełamanie bariery mentalnościowej. Jeśli to się uda, łatwiej rozwiązać inne problemy. Projekt OK wymaga zmiany sposobu myślenia i przyzwyczajeń – planowanie procesu wprowadzania OK tłumaczy z kolei dr Paweł Żuk, pełnomocnik Zarządu do spraw edukacji i rozwoju w grupie Centrum, wiceprzewodniczący ministerialnej komisji zdrowia do spraw wdrażania opieki koordynowanej w POZ.
O tym, jak systemy informatyczne wspierają koordynację opieki i na jakie elementy infrastruktury IT trzeba zwrócić uwagę, opowiada Grzegorz Mródź, Prezes Zarządu KAMSOFT S.A..
Raport jest interaktywny, dzięki czemu czytelnik może w łatwy sposób pobrać niezbędne dokumenty, uzupełnić informacje np. na stronach NFZ czy wziąć udział w szkoleniu „Opieka koordynowana w praktyce, rozwój rozwiązań IT do zarządzania koordynacją opieki nad pacjentami.”
Całość uzupełniono infografikami tłumaczącymi pierwsze kroki z OK, ścieżkę obsługi pacjenta oraz wspomaganie koordynacji z pomocą aplikacji mobilnej.
Raport „Opieka Koordynowana w POZ” opracowało czasopismo o cyfryzacji OSOZ Polska we współpracy z KAMSOFT S.A.
Link do raportu: blog.osoz.pl/opieka_koordynowana
raport_opieka_koordynowana_blog_osoz.pdf |
Prezydent Miasta Częstochowy ogłasza kolejną edycję Nagród im. Doktora Władysława Biegańskiego w dziedzinie ochrony zdrowia.
Nagrody przyznawane są za wybitną i znaczącą działalność w ochronie zdrowia i szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta.
Wnioski kandydatów do nagrody należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 lutego 2023 r. w kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa.
OGŁOSZENIE
Prezydent Miasta Częstochowy ogłasza kolejną edycję Nagród im. Doktora Władysława Biegańskiego w dziedzinie ochrony zdrowia.
Nagrody przyznawane są za wybitną i znaczącą działalność w ochronie zdrowia i szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta.
Wnioski kandydatów do nagrody należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 lutego 2023 r. w kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa, wyłącznie na formularzu, lub przesłać:
- drogą pocztową na ww. adres (o terminie wpływu nie decyduje data stempla pocztowego, lecz data wpływu wniosku do kancelarii Urzędu Miasta),
- w postaci elektronicznej z podpisem kwalifikowanym na adres info@czestochowa.um.gov.pl lub złożonym za pomocą platformy SEKAP.
W przypadku organizacji pozarządowych do wniosku należy dołączyć stosowny dokument (uchwała lub upoważnienie, wyciąg z KRS-u) upoważniający do reprezentowania danego podmiotu.
Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
Przy wyborze kandydatów do Nagrody uwzględnia się następujące kryteria:
- pozytywne relacje kandydata z pacjentami i współpracownikami,
- postępowanie zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
- stopień zaangażowania w podejmowaniu inicjatyw własnych w działalności na rzecz służby zdrowia,
- umiejętność niesienia pomocy ludziom potrzebującym,
- profesjonalizm,
- działalność społeczna na rzecz środowiska lokalnego,
- osiągnięcia na polu naukowym.
Zgodnie z regulaminem przyznawania Nagród Prezydenta Miasta Częstochowy przy wyborze kandydatów do Nagrody uwzględnia się osoby czynne zawodowo i zatrudnione w placówkach służby zdrowia na terenie miasta Częstochowy lub czynnie działające w organizacjach funkcjonujących w obszarze ochrony zdrowia, w tym wolontariusze. Osobom, które nie są czynne zawodowo, a spełniają ww. kryteria może być przyznana nagroda za całokształt działalności na rzecz służby zdrowia.
Osoba nagrodzona Nagrodą Prezydenta Miasta Częstochowy w latach ubiegłych, może brać udział w kolejnej edycji nagród nie wcześniej niż po trzech latach, o ile Prezydent Miasta nie postanowi inaczej.
Kandydatury do nagrody mogą wnosić m.in. Radni Miasta Częstochowy, kierownicy placówek służby zdrowia zlokalizowanych na terenie miasta Częstochowy, pracownicy zatrudnieni w placówkach służby zdrowia w grupie, co najmniej 15 osób lub w przypadku małych placówek min. 50% załogi, stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje działające na rzecz służby zdrowia oraz pacjenci w grupie min. 15 osób.
Formularz wniosku dostępny jest na tablicy ogłoszeń w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy www.czestochowa.pl - zakładka Miasto/Zdrowie/Nagrody Prezydenta.
Z up. Prezydenta Miasta Częstochowy
Ryszard Stefaniak
Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy
Szanowni Państwo,
w ramach pracy magisterskiej przeprowadzam badanie dotyczące sposobów radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych wśród pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych w szpitalach w dobie pandemii. W związku z tym zwracam się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższego kwestionariusza. Składa się on z dwóch części. Część pierwszą stanowi kwestionariusz dotyczący danych społeczno–demograficzny. Druga zaś część obejmuje test Thomasa-Kilmanna zawierający trzydzieści par stwierdzeń, z których należy wybrać odpowiedź („a” lub „b”) bardziej odzwierciedlającą Państwa zachowanie w trakcie toczonych sporów. Uzyskane dane będą przedmiotem przeprowadzanej przeze mnie analizy. Udział w badaniu jest dobrowolny, a Państwa odpowiedzi są całkowicie anonimowe i posłużą jedynie w celach badawczych.
Dziękuję za poświęcony czas,
lic. piel. Karolina Płotka
Kierunek pielęgniarstwo – I rok, II stopień
Gdański Uniwersytet Medyczny
iżej publikujemy listę tłumaczy przysięgłych udostępnioną na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.