Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
  • SERWIS DLA PIELĘGNIAREK
« »

Aktualności Okręgowej Izby Pięlegniarek i Położnych w Częstochowie

WIĘCEJ

Konferencje
Szkolenia
Kursy

WIĘCEJ
Uchwały Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie VIII kadencji
WIĘCEJ

Biuletyn informacyjny

WIĘCEJ

Ośrodek szkoleniowy

WIĘCEJ

Komisja ds recept

WIĘCEJ
Prośba o wypełnienie ankiety. 2024-02-14 18:36

Szanowni Państwo,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie niniejszej ankiety, która pozwoli poznać system wartości zawodowych, wrażliwość moralną i zdolności opiekuńcze pielęgniarek i pielęgniarzy na początku ich kariery zawodowej.

 

Ankieta jest skierowana do osób, które wykonują pracę pielęgniarki/pielęgniarza w zamkniętej opiece zdrowotnej (szpital, klinika) NIE DŁUŻEJ NIŻ 12 MIESIĘCY od otrzymania prawa wykonywania zawodu pielęgniarki/ pielęgniarza i podjęcia pierwszej pracy.

 

link do ankiety:

https://www.survio.com/survey/d/W3K5P9T8T9W2D8M2D

 

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne Koła Emerytów w dniu 21 lutego 2024 r. o godzinie 12:00 w Sali konferencyjno-szkoleniowej im. Zofii Konderskiej ul. gen. K. Pułaskiego 25. 2024-02-12 17:36

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych
w Częstochowie

Koło emerytów ORPiP w Częstochowie

 

zapraszają

 

na spotkanie organizacyjne Koła
w dniu 21 lutego 2024 r. o godzinie 12:00
 w Sali konferencyjno-szkoleniowej im. Zofii Konderskiej ul. gen. K. Pułaskiego 25, IV piętro.

 

Spotkanie ma na celu zainicjowanie działalności Koła emerytów oraz wyznaczenie celów i kierunków działania.

 

Ze względu na ograniczone możliwości lokalowe proszę o potwierdzenie obecności pod numerem telefonu 34 324  51 12.

 

Proszę o rozpowszechnienie tej informacji wśród koleżanek i kolegów emerytów. Zapraszam i  liczę na udział w spotkaniu osób chcących pracować w samorządzie.

 

 

 

 

Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej Rady

Kształcimy pielęgniarki i położne na najwyższym poziomie 2024-02-07 16:28

Na Waszą prośbę rozpoczynamy kurs kwalifikacyjny z pielęgniarstwa rodzinnego.
Rozpoczęcie kursu 19 lutego 2024 r. o godzinie 14:45.
Koszt 1400 zł.
 
Jeżeli ktoś chciałby skorzystać z takiej formy kształcenia zapraszamy do rozmów i zapisywania się w systemie SMK.
 
Jako organizator Izba zapewnia doskonałą kadrę dydaktyczną. Wszystkie staże odbywają się na terenie Częstochowy. Posiadamy dobrze wyposażoną Bibliotekę i dostęp do Biblioteki elektronicznej i przede wszystkim doskonałe warunki i środki audiowizualne do odbycia wykładów.
W zapisach pomaga Ośrodek Szkoleniowy pod numerem telefonu 519 862 186.
Można również zapisywać się w SMK samodzielnie.
Jeżeli z zapisami macie problemy dzwońcie do nas.
Jestem do Waszej dyspozycji pod numerem telefonu 601232963.
Tomasz Czech

 

OGŁOSZENIE O KONKURSIE OFERT 2024-02-02 16:51

Dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie z siedzibą przy
ul. Mirowskiej 15 w Częstochowie, działając na podstawie art. 26 Ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej ogłasza konkurs ofert i zaprasza do składania ofert na udzielanie zamówienia na świadczenia zdrowotne.

 

Kod i nazwa wg Wspólnego Słownika Zamówień – CPV

85110000-3 Usługi szpitalne i podobne

85141200-1 Usługi świadczone przez pielęgniarki

Relacja z postepowania konkursowego w Lublińcu 2024-02-02 13:22

Dnia 23 stycznia 2024r. przeprowadzono postępowania konkursowe na stanowiska Pielęgniarek Oddziałowych w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu.

Miło nam zakomunikować, iż Pielęgniarką Oddziałową Oddziału Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu została wybrana Pani Dorota Pluta, a Pielęgniarką Oddziałową Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży wybrano Panią Irenę Jastrzębską.

Nowo wybranym Paniom Pielęgniarkom Oddziałowym w imieniu Przewodniczącego oraz członków Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie składamy serdeczne gratulacje; wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym, owocnej współpracy w zespołach terapeutycznych na oddziałach, satysfakcji i zadowolenia z pełnionej funkcji.

NOWY 'PRACOWNIK' IZBY 2024-02-01 12:25

29 stycznia 2024 r. w godzinach dopołudniowych przedstawiciel Firmy Laerdal dostarczył do Izby symulator naj..najwyższej wierności.  Jak przystało na fantom będzie pracował w Ośrodku Szkoleniowym jako dydaktyk. Nauczyć może wiele. Posiada wbudowane 26 głośników do auskultacji klatki piersiowej z przodu, tyłu, tonów serca i ruchów perystaltycznych. Dźwięki posiadają wariantywność charakterystyczną dla danej jednostki chorobowej np. zapalenia płuc, ataku astmy, niedomykalności zastawek serca i wiele innych. Ponadto Benjamin (ma już imię, mam nadzieję,      że wam się podoba) potrafi symulować drgawki, poci się, płacze, udaje obrzęk krtani, gardła. Na wyraźną prośbę potrafi zwymiotować i oddać mocz. Dzielnie zniósł dwukrotną defibrylację 200 J również nowym profesjonalnym (nie ćwiczebnym) defibrylatorem. Potrafi również zrobić anizokorię – Wy, na szczęście, na pewno tego nie umiecie. No po prostu cudo. Codziennie rano podglądamy go czy przez noc nie ożył.

Czeka nas teraz nauka obsługi symulatora. To za jakiś miesiąc. I ruszamy wreszcie z dalszymi planami szkoleniowymi. 

Poniżej zobaczcie zdjęcia jaki ładny. 

 

Tomasz Czech               
Przewodniczący Okręgowej Rady

Kolęda w Biurze 2024-02-01 12:23

31 stycznia 2024 r. o godzinie 12 siedzibę Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie odwiedził Duszpasterz Służby Zdrowia Diecezji Częstochowskiej ks. Grzegorz Borowik.
Jak przystało na ten czas odwiedziny były połączone ze spotkaniem kolędowym. Po wspólnej modlitwie rozmawialiśmy o wydarzeniach tegorocznych pielgrzymek na Jasną Górę pracowników ochrony zdrowia w maju i we wrześniu. Wspomnieliśmy również o wydarzeniach związanych
z obchodami Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej w tym roku. Mamy pomysły na wspólne wydarzenia. I dobrze, cieszę się z tej perspektywy. Ks. Kapelan prosił o przekazanie pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym życzenia wszelkiego dobra, siły, wytrwałości w realizacji swojego powołania jak również zdrowia, co niniejszym czynię.

 

Tomasz Czech   

Przewodniczący Okręgowej Rady  

20 stycznia 2024 r Koleżanki i koledzy 2024-01-22 07:49

Chcieliśmy uruchomić szkolenie specjalizacyjne z pielęgniarstwa pediatrycznego. Ogłosiliśmy ten zamiar w SMK. I po przeszło miesiącu okazało się, że nikt się nie zapisał, ani z naszej Izby, ani z Izb ościennych. Zacząłem dochodzić dlaczego tak się dzieje, zwłaszcza, że w naszej Izbie wiele lat nie przeprowadzono takiej specjalizacji. Zadzwoniłem do pielęgniarek oddziałowych oddziałów dziecięcych z obszaru działania naszej Izby. Okazało się, że pracujące pielęgniarki mają już specjalizację pediatryczną. Jest pewna grupa pielęgniarek w okresie okołoemerytalnym, które nie są zainteresowane szkoleniem ponieważ zakończenie kształcenia przypadłoby na okres przejścia na emeryturę. Przemyślałem wszystkie argumenty i mam rozwiązanie.

Robimy tak.

Za około 2 lata zmieni się struktura zatrudnienia w oddziałach pediatrycznych o pracujące nowoprzyjęte pielęgniarki. Wtedy zadzwońcie do mnie i wspólnie ustalimy termin rozpoczęcia specjalizacji. Pielęgniarki pediatryczne zajmują ważne miejsce w moim sercu, dlatego nie zabraknie dla was możliwości kształcenia się w naszej Izbie. I jeszcze apel do koleżanek oddziałowych oddziałów dziecięcych. Bądźcie ze mną w ścisłym kontakcie w kwestii szkoleń potrzebnych do pracy w oddziałach pediatrycznych. A może konferencja pediatryczna w Częstochowie. Czekam na propozycje z waszej strony.

 

 

Tomasz Czech  
Przewodniczący Okręgowerj Rady

< class="content_title ">Aktualności2
Możemy odtrąbić sukces. 2023-12-07 07:08

Możemy odtrąbić sukces

 

W zeszły piątek zakończyliśmy remont i wyposażanie Sali konferencyjno-szkoleniowej na IV piętrze. Wykonaliśmy ciężką pracę, aby poprawić warunki naszych spotkań i szkoleń. Kiedy zaczynaliśmy remont 1 sierpnia br. nie zdawałem sobie sprawy z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Szereg zapytań ofertowych, które były dla nas nowością pozwoliły zaoszczędzić nam spore pieniądze. Żyliśmy każdym szczegółem jaki był do zrobienia i cieszyliśmy się jak dzieci z każdego detalu który został wykonany. Były też chwile zwątpienia i nieprzespanych przeze mnie nocy, kiedy żadna firma nie odpowiedziała na naszą ofertę. Ale szliśmy dalej. Krok po kroku z niewielką obsuwką czasową.
I dzisiaj kiedy patrzę na naszą salę chętnie nie wychodziłbym z niej. Cieszę się, że wspólnie
z Okręgową Radą i pracownikami Biura udało się dla Naszej Izby pozyskać Salę na miarę XXI wieku. Dla mnie to taki tegoroczny i Mikołaj i Gwiazdka razem wzięte. Dziękuję osobom, które przyczyniły się do takiego pięknego efektu końcowego, za pracę, cierpliwość, wiarę w osiągnięcie celu i wsparcie.

Popatrzcie na galerię zdjęć z poszczególnych etapów budowy.

 

Tomasz Czech

 

2023-10-25 13:09

24 października 2023 r. w siedzibie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku przeprowadzono postępowanie konkursowe na stanowisko Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Wewnętrznego  z Pododdziałem Geriatrycznym Szpitala im. dr. Anki w Krzepicach.

Relacja z Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych 2023-05-23 05:32

 

W dniach 15-17 maja 2023 r w Warszawie odbył się Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych w Warszawie. Delegatami na Zjazd z naszej Izby są: Renata Sówka, Jolanta Garus – Kmieć, Agnieszka Hebda, Borszcz Roman, Andrzej Chrzęstek i Tomasz Czech.

 

W dniach 15-17 maja 2023 r w Warszawie odbył się Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych
w Warszawie. Delegatami na Zjazd z naszej Izby są: Renata Sówka, Jolanta Garus – Kmieć, Agnieszka Hebda, Borszcz Roman, Andrzej Chrzęstek i Ja.

 

 

W pierwsze popołudnie ustępująca Prezes Zofia Małas podsumowała VII kadencję. W dalszej części odznaczono statuetkami i odznaczeniami Samorządu Pielęgniarek i Położnych. Z naszej Izby Złote Odznaczenie Samorządu Pielęgniarek i Położnych otrzymała Przewodnicząca ORPiP VII kadencji Barbara Płaza. Gratuluję i proszę przyjąć najlepsze życzenia dalszych sukcesów zawodowych.

W drugim dniu Zjazdu przedstawiano, dyskutowano i zatwierdzano sprawozdania organów VII kadencji. Następnie przystąpiono do wyborów. W wyniku przeprowadzonych wyborów Prezesem Naczelnej Rady została pani Mariola Łodzińska. Pani Prezes proszę przyjąć wyrazy uznania za dotychczasową pracę i życzenia wielu sukcesów w obecnej kadencji. Wybrano Przewodniczącego Naczelnego Sądu Pielęgniarek i Położnych, Przewodniczącą Naczelnej Komisji Rewizyjnej i Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. W dalszej części Zjazdu wybierano członków poszczególnych organów Naczelnej Izby. Do Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych
z naszej Izby kandydowali: Andrzej Chrzęstek i Roman Borszcz. W wyniku wyborów członkiem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych został Andrzej Chrzęstek. Roman niestety nie został wybrany, ale uzyskał bardzo imponujący wynik w porównaniu do osób znanych w środowisku pielęgniarsko- położniczym. Gratuluję Romku. Andrzeju jestem dumny. A teraz do pracy, ciężkiej pracy.

Trzeci dzień Zjazdu to opracowywanie wniosków złożonych podczas Zjazdu. Było ich przeszło 70.

Przyjęto Uchwałę w sprawie określa zasady etyki zawodowej. Przełomowy dokument uaktualniony i przystający do współczesnych czasów. Podjęto Uchwałę w sprawie programu działania samorządu na VIII kadencję oraz Uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu przeprowadzania wizytacji,
w tym sposobu wyboru osób wykonujących czynności wizytacyjne.

Wniosek w sprawie określenia wysokość i częstotliwości wpłat składki członkowskiej oraz zasady jej podziału został odłożony na następny Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych w przyszłym roku. Pozostałe wnioski dotyczyły praktycznie wszystkich dziedzin pielęgniarstwa i położnictwa
i będę je publikował na stronie internetowej Izby.

Dziękuję delegatom naszej Izby za pracę podczas obrad VIII Zjazdu. Odznaczonej i Wybranemu Gratuluję.

 

 

Tomasz Czech
Przewodniczący Okręgowej RadyRelacja z Gali obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej 19 maja 2023 roku 2023-05-23 06:06

  Tegoroczne obchody odbyły się w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

O godzinie 16. 00 w imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych gości powitał pan Robert Dorosławski – prowadzący Galę.

Następnie oficjalnego otwarcia dokonał Przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek
 i Położnych w Częstochowie Tomasz Czech. Uroczyście wprowadzono Sztandar  Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie w składzie: Chorąży Pocztu Roman Borszcz w asyście Renaty Wróż i Jolanty Garus-Kmieć.                          Odśpiewano Hymn Pielęgniarek.

 

Minutą ciszy uczczono pielęgniarki i położne zmarłe w 2022 r. Podczas pięknego podkładu muzycznego z niesamowitym brzmieniem skrzypiec, prowadzący odczytał 25 nazwisk zmarłych koleżanek.

 

 W dalszej części Przewodniczący w swoim wystąpieniu odniósł się do humanistycznych podstaw pielęgniarstwa i położnictwa, zagrożeń współczesnego świata w relacjach międzyludzkich oraz rozwoju zawodów. Następnie zwrócił uwagę na cechy osobowości, których oczekuje się od osób wykonujących zawód pielęgniarki lub położnej. Podkreślił wysokie wykształcenie i kompetencje współczesnych pielęgniarek
i położnych oraz samodzielność zawodową. Wybrzmiała również refleksja, że oba zawody w dalszym ciągu są zawodami deficytowymi. Na zakończenie Przewodniczący przeprowadził wywód na temat kierunków działania Samorządu na najbliższy czas.

Po przemówieniu Tomasz Czech razem z Sekretarzem ORPiP Marzeną Maniszewską
i Skarbnikiem ORPiP Andrzejem Chrzęstkiem złożyli zebranym życzenia.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Laudacjom i życzeniom nie było końca. Oprócz listów gratulacyjnych, pięknych kwiatów składanych dla pielęgniarek
i położnych otrzymaliśmy prezenty. Pastele z Ratuszem Częstochowy, Anioła który ma przynieść szczęście VIII kadencji i okolicznościowy kubek.

Na zakończenie części oficjalnej wręczono 5 położnym i 20 pielęgniarkom odznaczenia Za zasługi w zawodzie.

Kapituła w tym roku wybrała do odznaczeń osoby legitymujące się wieloletnim stażem pracy, ale przede wszystkim uhonorowano osoby, których kariery zawodowe mogą być wskazówką do budowania drogi zawodowej osób wchodzących do zawodu.  

Na zakończenie części oficjalnej wyprowadzono Sztandar Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie.

Po poczęstunku w Foyer im. Marka Perepeczki rozpoczął się spektakl – Kariera Nikodema Dyzmy według powieści Tadeusza Dołęgi – Mostowicza.

 

Oprawę i relację dla Państwa przygotowali: Marzena Maniszewska, Anna Kęsik, Anna Kwiatkowska, Izabela Bem, Magdalena Maryon i Monika Wielgos. 

Zmiana zasad przyjmowania wniosków ! 2023-02-09 06:56

Zmiana zasad przyjmowania wniosków !

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż wnioski o dofinansowanie kosztów kształcenia i doskonalenia zawodowego począwszy od dnia 01.03.2023 r. będą przyjmowane wyłącznie w  wersji papierowej - osobiście w siedzibie biura OIPiP w Częstochowie lub za pośrednictwem poczty polskiej.
Wnioski przesyłane mailowo nie będą rozpatrywane.

  • Podstrona 1 z 2
  • 1
  • 2