Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

BIP
< class="content_title ">archiwum
Jak zmienia się wiedza rodziców na temat okresu okołoporodowego, a ich oczekiwania wobec położnych i zajęć w szkole rodzenia, 17 maja 2023, godz. 20.00-21.00 w serwisie edukacjapacjenta.pl. 2023-05-09 06:09

 

Zaproszenie na webinar Jak zmienia się wiedza rodziców na temat okresu okołoporodowego, a ich oczekiwania wobec położnych i zajęć w szkole rodzenia, który odbędzie się 17 maja 2023, godz. 20.00-21.00 w serwisie edukacjapacjenta.pl. Webinar jest realizowany w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Położnych się w ramach Akademii Pielęgniarstwa i Położnictwa Sudocrem EXPERT.

Strona z bezpłatną rejestracją na webinar:

https://www.edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/18/sudocrem-17-05-2023#pageMain

Webinar Ostatni etap laktacji - zakończenie karmienia piersią, 16 maja 2023, godz. 19.00-21.00 w serwisie edukacjapacjenta.pl 2023-05-09 15:24

Zaproszenie na webinar Ostatni etap laktacji - zakończenie karmienia piersią, który odbędzie się 16 maja 2023, godz. 19.00-21.00 w serwisie edukacjapacjenta.pl. Webinar jest realizowany w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Położnych w ramach programu edukacyjnego Nestle dla położnych. Patronat honorowy nad programem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

strona z bezpłatną rejestracją na webinar:

https://www.edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/19/nestle-16-05-2023

Nowy raport na temat opieki koordynowanej w POZ. 2023-01-31 19:05

Bezpłatny raport czasopisma OSOZ zawiera m.in. wywiady z menedżerami, którzy już realizują opiekę koordynowaną oraz opinie ekspertów dotyczące wykorzystania systemów IT do koordynacji usług.

Nowy raport tłumaczy, jak wdrożyć w praktyce opiekę koordynowaną w POZ

 

Bezpłatny raport czasopisma OSOZ zawiera m.in. wywiady z menedżerami, którzy już realizują opiekę koordynowaną oraz opinie ekspertów dotyczące wykorzystania systemów IT do koordynacji usług.

Z 41-stronicowego dokumentu można się dowiedzieć:

  • Jak wygląda proces od podjęcia decyzji do wdrożenia OK;
  • Na co zwrócić uwagę podczas zawierania umowy z NFZ;
  • W jaki sposób przygotować się do koordynacji;
  • Jak zorganizować OK w systemie informatycznym;
  • Co radzą menedżerowie placówek, gdzie OK już została wdrożona;
  • Które rozwiązania e-zdrowia mogą pomóc pacjentowi na ścieżce opieki.

Założenia oraz dalszy rozwój koordynacji przedstawia prof. UMW Agnieszka Mastalerz-Migas, pełnomocnik Ministra Zdrowia ds. wdrożenia opieki koordynowanej, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej.

Za dodatkowymi pieniędzmi musi teraz iść dodatkowa jakość. W pierwszym roku na OK przeznaczono ponad 1 mld zł – mówi dr n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas.

Z kolei Tomasz Zieliński, lekarz medycyny rodzinnej i wiceprezes Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”, radzi, jakie wyzwania wiążą się z wdrożeniem OK w POZ i jak do nich podejść. 

Najtrudniejsze jest przełamanie bariery mentalnościowej. Jeśli to się uda, łatwiej rozwiązać inne problemy. Projekt OK wymaga zmiany sposobu myślenia i przyzwyczajeń – planowanie procesu wprowadzania OK tłumaczy z kolei dr Paweł Żuk, pełnomocnik Zarządu do spraw edukacji i rozwoju w grupie Centrum, wiceprzewodniczący ministerialnej komisji zdrowia do spraw wdrażania opieki koordynowanej w POZ.

O tym, jak systemy informatyczne wspierają koordynację opieki i na jakie elementy infrastruktury IT trzeba zwrócić uwagę, opowiada Grzegorz Mródź, Prezes Zarządu KAMSOFT S.A..

Raport jest interaktywny, dzięki czemu czytelnik może w łatwy sposób pobrać niezbędne dokumenty, uzupełnić informacje np. na stronach NFZ czy wziąć udział w szkoleniu „Opieka koordynowana w praktyce, rozwój rozwiązań IT do zarządzania koordynacją opieki nad pacjentami.”

Całość uzupełniono infografikami tłumaczącymi pierwsze kroki z OK, ścieżkę obsługi pacjenta oraz wspomaganie koordynacji z pomocą aplikacji mobilnej.

Raport „Opieka Koordynowana w POZ” opracowało czasopismo o cyfryzacji OSOZ Polska we współpracy z KAMSOFT S.A.

Link do raportu: blog.osoz.pl/opieka_koordynowana

 

 

 

raport_opieka_koordynowana_blog_osoz.pdf